Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž spadl z bunkru u Darkoviček, hrudníkem se napíchl na kovovou protipěchotní překážku

Zřejmě neopatrnost a nešťastná náhoda stála za vážným zraněním sedmadvacetiletého muže, který v sobotu večer spadl ze střechy vojenského bunkru v Darkovičkách. Kromě záchranářů na místo museli přispěchat i hasiči. Muž se totiž hrudníkem nabodl pravděpodobně na kovovou protipěchotní překážku.

"Operátoři záchranné služby přijali po dvaadvacáté hodině informaci o pádu člověka v objektu vojenského bunkru poblíž obce Darkovičky. Na pomoc vyjel tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci z Hlučína. Sedmadvacetiletý muž měl spadnout na kovový kůl a ostnatý drát. Posádky ZZS jej nalezly s poraněním hrudníku," píše v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Záchranářům na místě pomáhali také hasiči.

Po příjezdu hasiči provedli odřezání tyče pomocí rozbrušovácí pily.

"Na místo události ve 22:18 vyjela jednotka profesionálních hasičů z Hlučína. Po příjezdu hasiči provedli odřezání tyče pomocí rozbrušovácí pily. Ve spolupráci se záchrannou službou potom transportovali zraněného do přistaveného vozu," sdělil k zásahu mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

O události si od rána píšou fanoušci vojenské historie na sociálních sítích.

"V bunkru žádná taková věc k napíchnutí není, média tomu moc nerozumí. Pán s prostě vylezl na pěchotní srub a poté spadl na protipěchotní překážku a napíchl se na ni...," píše člen jedné z facebookových skupin, která se zabývá bunkry nejen v Česku. "Proč si někde neudělat oheň, jen to chce méně pít a vědět jak vypadá okolí přes den. Nešťastná událost," píše jiný člen skupiny.

Pán s prostě vylezl na pěchotní srub a poté spadl na protipěchotní překážku a napíchl se na ni.  

"Záchranáři ošetřili poranění, muži poskytli tlumící léky a připravili jej k transportu do zdravotnického zařízení. Následně postiženého přepravili na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," dodává mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Ilustrační foto
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

FLORÍÁ D & N s.r.o. Plzeňský kraj

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

RICHFAME SOLUTION s.r.o.

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

EGT Express CZ s.r.o. - pracoviště Mošnov

od 120 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků