Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hrad Hukvaldy přivítal letošní první návštěvníky. Léto bude plné zajímavých akcí

Hrad Hukvaldy je zase přístupný veřejnosti. Brána prvního nádvoří se otevřela v úterý ráno a od té chvíle se život na jedné z největších zřícenin v zemi vrací do normálu.

První návštěvníky v letošním roce přivítali v úterý na hradě Hukvaldy. Kvůli koronavirové pandemii nemohl hrad zahájit sezonu klasicky na začátku dubna. Hned v úterý dopoledne ale přicházeli jednotlivci i rodiny s dětmi.

“Tak je to tady pěkné, tak tady jezdíme s dětmi, s rodinou se projít na čerstvém vzduchu,”L řekl jeden z prvních návštěvníků.

“My jsme přijeli z Brna. Jsem tady v Beskydech na dovolené. Byli jsme i na Lysé hoře a teď jsem se přišli podívat na Hukvaldy. V životě jsem tady nebyl, tak jsem zvědavý,” uvedl další návštěvník.

Návštěvníci si mohou rozlehlou zříceninu prohlédnout sami nebo s průvodci.

“Co se týče volného vstupu, tak ten musíme kapacitně omezovat tak, abychom splnili platná vládní nařízení. To znamená, že na jednoho návštěvníka přichází 10 metrů čtverečních v rámci pohybu, což pro náš areál znamená zhruba 1500 návštěvníků v rámci celého objektu,” vysvětlila vedoucí pobočky hradu Hukvaldy Barbora Kožušníková.

Sezona sice začíná později, ale lidé se přesto mohou těšit na řadu zajímavých akcí.

“Máme v rámci programu v plánu prozatím naplánované akce od července do konce sezony, což znamená do konce října. Návštěvníky čekají tradiční akce, jako červencové obléhání nedobytné pevnosti, nebo srpnová strašidelná noc na hradě a dále v měsíci září plánujeme velice oblíbené Svatováclavské slavnosti,” dodala Barbora Kožušníková.

Pracovníci třetí největší zříceniny v zemi využili koronavirovou pauzu ke zvelebování hradu a další práce už připravují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy