Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nákaza koronavirem Covid-19 se nevyhnula ani horníkům

Důlní společnost OKD potvrdila 11 horníků nakažených koronavidem Covid 19. V karanténě je nyní 51 lidí. Před uvolněné hranice se na naše šachty vracejí polští horníci.

Společnost OKD už zkraje pandemie přijala preventivní opatření ke snížení rizika nákazy. Přes všechna opatření se nepodařilo nákaze zcela zabránit. Situace však není tak katastrofální jako v nedalekých šachtách v Polsku. Potvrzeny tam jsou dva tisíce nakažených horníků a další stovky jejich příbuzných a blízkých.

Situace v revíru OKD je příznivější. Podle informací krizového štábu důlní společnosti bylo k pátečnímu ránu nakažených 11 horníků. Všichni jsou z Dolu Darkov. Počet lidí v karanténě se snížil na 51. Do zaměstnání se po druhém negativním testu vrátilo 25 zaměstnanců.

Horníci přitom už dříve upozorňovali na komplikovanou situaci v dolech. Někteří havíři podceňovali nošení respirátorů a na druhou stranu, za určitých okolností ani není možné všechna opatření dodržet.

“Záleží, kdo kde pracuje. Jestli jsme na čelbě, nebo v rubání. Dříve si každý vzal kolik respirátorů chtěl. Teď je šílené to, že máme na šichtu jen jeden, ti v rubáni tři,” řekl už dříve TV Polar jeden z horníků.

Riziko rozšíření nákazy v šachtách OKD je stále aktuální. Režim na česko-polské hranici se už uvolnil a do českých dolů tak opět mohou dojíždět polští horníci.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Class Trans s.r.o. - Jankovice

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola, Česká Lípa, Šluknovská 2904, příspěvková organizace

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

ARPEX MORAVA s.r.o. - pracoviště Šenov u Nového Jičína

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků