Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nově nakažení a desítky horníků v karanténě, koronavirus pomalu prostupuje dolem Darkov

  • Karviná,

Nákaza se potvrdila už u jedenácti horníků a více než šest desítek zaměstnanců muselo do karantény. Důl Darkov v Karviné navíc zavedl nová opatření proti snížení riziku přenosu koronaviru.

O situaci informovalo ve čtvrtek sdružení hornických odborů. To potvrdilo 8 nakažených a 63 horníků v karanténě. V pátek ráno vydali ale odboráři aktualizaci.

Na vážnost situace na Dole Darkov reagoval ve čtvrtek večer i hejtman při zveřejňování pravidelných statistik nakažených v kraji. Ty vzrostly oproti středě o 18 lidí na 1152 nemocných.


Na pravidelném jednání krizového štábu OKD také zaznělo, že opatření stanovená krajskou hygienickou stanicí v souvislosti s nákazou se prodlužují do 26. května.

Nově nakažení horníci pracovali podle informací televize Polar přímo na čelbě. Ale postižena jsou i další pracoviště. Důl také zavedl nová opatření, která mají snížit riziko přenosu viru. Každý horník musí mít už na povrchu před sfáráním nasazeny brýle i respirátor. Povinnost nosit respirátory zavedl důl už v březnu.

"Každý zaměstnanec, který opustí lampovnu a odebírá se k fárání do dolu do náraží, musí mít nasazen na obličeji respirátor. Tento respirátor musí být nasazen nepřetržitě tam, kde se k sobě přibližují osoby na bližší vzdálenost než 2 metry," informoval už v minulosti mluvčí společnosti OKD Ivo Čelechovský.

Na Dole Darkov pracuje několik stovek lidí. Mnohem vážnější situace ale panuje v sousedním Polsku. Nakažení horníci z uhelných dolů v polské části Slezska tam v posledních dnech přibývají doslova po stovkách. Ve čtvrtek už jejich počet překročil 1500.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy