Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Dole Darkov začali v pondělí ráno plošně testovat horníky

Zaměstnance Dolu Darkov překvapili v pondělí ráno hygienici. Na dole i na úpravně totiž začalo plošné testování na koronavirus. Do desáté hodiny dopoledne zdravotníci otestovali na 500 lidí. Důl už eviduje 21 nakažených a opět přes šest desítek zaměstnanců v karanténě.

Hygienici ve spolupráci s OKD od pondělního rána testují zaměstnance Dolu Darkov a úpravny uhlí Darkov. Odběrovým týmům pomáhají i armádní zdravotníci.

"Od rána bylo testováno téměř 500 zaměstnanců a další budou pokračovat během celého dne," informovala mluvčí společnosti OKD Naďa Chattová.
"Jsme velmi rádi, že žádný ze zaměstnanců nemá závažný průběh nemoci, který by vyžadoval hospitalizaci. Provoz Dolu Darkov funguje beze změn a stále platí, že dodržujeme nastavená opatření tak, abychom zamezili šíření nákazy,“ řekl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Mezi zaměstnanci se navíc zvýšil počet nakažených i horníků v karanténě.

"V souvislosti s nákazou evidujeme aktuálně na Dole Darkov 21 pozitivně testovaných horníků, jeden z nich už se uzdravil a v karanténě je momentálně 61 zaměstnanců," dodala mluvčí.

Pro Důl Darkov platí nejpřísnější opatření. Hned při vstupu si musí každý pracovník vydezinfikovat ruce a projít před termokamerou. Společnost zajistila pro všechny zaměstnance dezinfekční prostředky a roušky. Pro důlní pracovníky pak platí povinnost nosit respirátory, rukavice a ochranné brýle. Také mají možnost si vyzvednout vlhčené dezinfekční ubrousky. Třikrát denně probíhá dezinfekce společných prostor, šaten, výdejen a dalších míst. Na všech dolech probíhá také každodenní dezinfekce dopravních nádob a také vozů po dopravu zaměstnanců. Vedení společnosti pravidelně konzultuje vývoj situace se zástupci Sdružení hornických odborů, jejichž zástupce se každodenně účastní krizového štábu.

"Generálem je v této situaci Krajská hygienická stanice v Ostravě a odbory jsou v této situaci jen pěšáci, kteří pouze dávají podněty od zaměstnanců a samozřejmě bdíme nad bezpečnosti našich lidí,“ dodal předseda Sdružení hornických odborů Rostislav Palička.Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MOV Advertising Group, s.r.o.

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace

od 8 245 Kč/měsíc

Detail

GASL CZ s.r.o. - pobočka Prostějov

od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků