Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Dole Darkov přibyli nakažení horníci, koronavirus chytilo i několik členů jejich rodin

Hygienici v neděli potvrdili už 17 nakažených horníků. V pátek to přitom bylo 11 havířů a daších 51 v karanténě. Podle vedoucí krajské hygienické stanice navíc nemoc chytilo i několik rodinných příslušníků. Informaci přinesla v neděli odpoledne ČTK.

"Dnes dopoledne jsme evidovali v rámci Dolu Darkov celkem 17 nemocných horníků a pět členů jejich rodin," uvedla pro ČTK ředitelka Krajské hygienické stanice Ostrava Pavla Svrčinová.

Vzhledem k situaci uvažují hygienici, že by nechali otestovat úplně všechny zaměstnance na dole.

"O dalším vývoji budeme rozhodovat. Pravděpodobně tam nařídíme plošné testování," uvedla Svrčinová.

Podrobnosti budou známy pravděpodobně v pondělí po zasedání Krizového štábu OKD a také Krizového štábu Moravskoslezského kraje. Podle pátečních informací bylo nakažených původně 11.

"Pozitivních zaměstnanců na Covid-19 je v současné době 11, všichni z lokality Darkov. Počet lidí v karanténě se snížil na 51. Do zaměstnání se po druhém negativním testu vrátilo 25 zaměstnanců," uvedlo Sdružení hornických odborů OKD v pátek na Twitteru.

Horníkům v karanténě se postupně dělají testy, které mohou počty nakažených v následujícíh hodinách opět změnit.

Zavedená mimořádná opatření

Hygienici na dole zatím nařídili ohniskovou a průběžnou dezinfekci ploch a povrchů v hygienických zařízeních, v šatnách a výdejně potravinových balíčků. Pro zaměstnance platí povinnost nosit ochranné prostředky, tedy rukavice, ochranu očí a respirátory FFP2 bez výdechového ventilu.

“Záleží, kdo kde pracuje. Jestli jsme na čelbě, nebo v rubání. Dříve si každý vzal kolik respirátorů chtěl. Teď je šílené to, že máme na šichtu jen jeden, ti v rubáni tři,” řekl televizi Polar už dříve jeden z horníků.

Všem zaměstnancům se měří teplota a musejí si dezinfikovat průběžně ruce. Vývoj situace sledujeme na televizi Polar už od počátku vypuknutí nákazy mezi horníky.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Richard Zakopal - pracoviště

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

New Age Solutions s.r.o. Tesco

od 16 200 do 17 200 Kč/měsíc

Detail

EXAMPLA STAR s.r.o. 01

od 15 200 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků