Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvouletá holčička spadla na Opavsku do septiku a 1,5letý chlapec se topil ve Frýdku-Místku v bazénu

Záchranáři měli pořádně krušné středeční odpoledne. Souběžně totiž zasahovali u dvou případů tonoucích dětí, které se odehrály na různých místech kraje. Obě děti skončily v ohrožení života v nemocnici.

K prvnímu dramatickému případu spěchali záchranáři do Frýdku-Místku. V zahradním bazénu se před šestnáctou hodinou topil osmnáctiměsíční chlapec. Z bazénu ho vytáhli po asi deseti minutách.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Nejevil známky života a musel být resuscitován. Činnost jeho srdce se nakonec zasahujícím týmům podařilo obnovit, stav dítěte však zůstával kritický. Za stále přístrojové podpory byl přepraven do ostravské Fakultní nemocnice."

Během zásahu přišla na dispečink zpráva o dalším tonoucím dítěti, tentokrát na Opavsku. V jedné z obcí spadla dvouletá dívenka do spetiku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Stav dítěte byl život ohrožující a zasahující posádky musely přikročit k intubaci dýchacích cest i převedení pacientky na přístrojem řízenou ventilaci. Po provedení přednemocniční neodkladné péče bylo dítě letecky transportováno i v tomto případě do Fakultní nemocnice Ostrava."

Blíží se letní sezóna a stále více dětí se pohybuje venku. Záchranáři proto varují, že nebezpečí na ně může číhat téměř kdekoliv, zvláště u vody  nebo různých nezajištěných otvorů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Děti útlého věku, které postrádají schopnost předvídat rizika, by měly i na jinak bezpečném místě zůstávat pod nepřetržitým dozorem dospělé osoby."

Ke vzniku nešťastné události stačí někdy bohužel i jen okamžik nepozornosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy