Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Není-li počasí na koupání, půjčte si loďku nebo šlapadlo. Třeba na Slezské Hartě

Na přehradě Slezská Harta právě začíná sezóna pro půjčovny lodí. Nejsou-li tedy teploty ke koupání, nebo chcete-li si zasportovat na vodní hladině, můžete vyrazit. Čeká na vás sortiment plavidel, který uspokojí zájemce každého věku.

Dvojice, trojice, čtveřice, dokonce i skupinky zájemců si mohou dosyta zapádlovat po celé hladině přehrady. Vyjet mohou dokonce z obou břehů. Na každém je vybavená půjčovna. Podívejme se nejprve do Leskovce nad Moravicí.

Ladislav Šárka, majitel půjčovny a záchranář: „Půjčujeme loďky, půjčujeme veslice, půjčujeme kajaky tu máme, můžeme půjčit pro větší kolektivy, to jsou šestimístné kanoe, které máme na trénování pro ty, co mají zájem jezdit na dračích lodích, že tam můžou po těch pěti, šesti, na tom můžou ty tréninky skupinové natrénovat.“

Petr Drápala, provozovatel půjčovny: „Půjčujeme elektrolodě, půjčujeme šlapadla, pramice prakticky už se nepůjčují, na to je tu jiné zařízení, je to v Roudně, je to rybářský dům, který toto poskytne pro rybáře. Co se týče našich lodí, jsou šlapadla, které jsou určeny na šlapání, potom máme elektrolodě.“

Ovládání elektroloďky není nic složitého, pouze točíte kormidlem a přidáváte otáčky dopředu nebo dozadu.

Petr Drápala, provozovatel půjčovny: „Bezpečně zvládne každý člověk, který trošičku umí jezdit na vodě, nebo umí jezdit na kole, umí jezdit autem, takže není žádný problém, je to rychlé, je to prostě udělané pro půjčovny, takže žádné závody, nic.“

Anketa, turisté na přehradě: „Elektro člun, v pohodě, super, děti to zvládly, takže v pohodě.“

„Jo, může to řídit každý, ale mohlo by to být rychlejší.“

Půjčit elektroloď, šlapadlo nebo i paddle board si tady může každý zájemce, starší 15. let, děti pouze v doprovodu dospělého a se záchrannou vestou. Sortiment zájemců je opravdu široký.

Petr Drápala, provozovatel půjčovny: „Je to škála lidí, jezdí samozřejmě milenci ale nejstálejší klientela jsou většinou staří rodiče, babičky, dědečci, vnoučata, protože mladí lidi většinou nemají čas. Jsou tu ženské, které to mají jako fitness v přírodě a používají vlastně ty šlapadla hlavně, opalují se, plavou a tak dále. Jezdily tu školní výlety, domlouvali jsme letní tábory, které jsou tady po okolí, tak vždycky přijedou a mají zablokované třeba 8 šlapadel.

Právě se nacházíme na protější straně Slezské Harty, u půjčovny loděk v Nové Pláni.

Anketa, návštěvníci přehrady: „Tady jsme vybaveni na takové dálkové plavby, máme tu rychlejší ty čluny, které dovolí prakticky za dvě hodiny, dvě a půl, projet celou přehradu.“

„Bylo to příjemné, jako začátek léta.“

„Velmi příjemný výklad, něco jsme se dozvěděli, další tipy na výlet.“

„My si půjčujeme loďku. My si chceme odpočinout pěkně.“

„Tady ten motorový člun malý a líbilo se nám to moc, ale šlapadlo je taky fajn.

„Krásné to bylo, měli jsme motorovou elektrickou loď, měli jsme to dvě hodiny a bylo to nádherné.“

Do června jsou půjčovny v provozu o víkendech, o prázdninách pak denně. Provozovatelé však doporučují telefonickou rezervaci plavidla.

Petr Drápala ml., půjčovna Leskovec nad Moravicí: „Takže dneska, dneska je všechno vypůjčované, lidé chodí od rána protože počasí je fajn. Je teplo, sice hrozí bouřky ale vypadá to, že žádné nebudou."

Petr Drápala„ provozovatel půjčovny: "Lidi se tu cítí velmi dobře, protože jim to připomíná takovou Kanadu, není to tak komerční jako některé ta přehrady, které ti lidi navštívili, vždycky říkají, že si to máme udržovat v tomto stavu."

U žádné z půjčoven nechybí občerstvení a sociální zázemí. Ubytovat se zájemci prozatím mohou v jediném kempu v Leskovci nad Moravicí. Slezská Harta je v režimu 2. stupně hygienického pásma jako zásobárna pitné vody pro Kružberk. Nejsou tu proto dovolena žádná soukromá tábořiště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy