Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové vedení zajistí spolehlivý přenos elektrické energie

53 nových stožárů nyní staví montéři, kteří budují vedení mezi Nošovicemi a Albrechticemi. Státní společnost ČEPS nahrazuje dosluhující vedení a navyšuje jeho kapacitu pro stále vzrůstající přenosové nároky.

Práci několika desítek montérů, jeřábů a další techniky mohou v těchto dnech sledovat lidé mezi Dobrou, Žermanicemi a Albrechticemi. Společnost ČEPS tam modernizuje vedení zvlášť vysokého napětí. Stavba začala v únoru a potrvá zhruba půl roku.

Ladislav Paul, vedoucí odboru Správa majetku a dokumentace – Východ, ČEPS: “Zvýšíme tím přenosovou kapacitu tohoto vedení přibližně o polovinu a dále posílíme spolehlivost dodávek elektrické energie v regionu Moravskoslezského kraje.”

Modernizace 16,5 km dlouhého vedení spočívá v kompletní výměně stožárů včetně jejich základů a výměně fázových vodičů, zemních lan a izolátorových závěsů. Realizace si vyžádá náklady ve výši přibližně 400 milionů korun.

Ladislav Paul, vedoucí odboru Správa majetku a dokumentace – Východ, ČEPS: “Tato rekonstrukce je součástí rozsáhlého investičního programu společnosti ČEPS. Jeho cílem je splnění rostoucích potřeb tuzemských zákazníků i požadavků vyplývajících z mezinárodní spolupráce na trhu s elektrickou energií.”

Práce na novém vedení nebudou mít žádný vliv na dodávky elektrické energie odběratelům. Životnost nového vedení by měla přesáhnout 40 let.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. - pracoviště Frenštát pod Radhoštěm

od 19 910 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

AKONT Kyjov s.r.o.

od 9 000 do 11 000 Kč/měsíc

Detail

CONTEG, spol. s r.o. - provozovna Pelhřimov

od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků