Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Průtrž mračen zaplavila křižovatku v Ostravě, říčka Polančice vystoupala až do 3. povodňového stupně

Prudký vzestup hladiny vyvolal vydatný déšť v povodí říčky Stonávky v průběhu čtvrteční odpolední bouřky. V průběhu jedné hodiny se průtok korytem zvýšil z jednoho kubického metru za sekundu na více než 30 kubíků.

Stáhnout video
Stáhnout video
Stáhnout video
Stáhnout video
Stáhnout video
Stáhnout video

Hladina se zvedla z 60 centimetrů na 207. Limit pro 2. stupeň povodňové aktivity činí 200 centimetrů. 

Všechnu vodu z horního toku stačí pojímat Těrlická přehrada. Místa, která bývají při větší vodě zaplavována pravidelně, kontrolují místní dobrovolní hasiči. 

Martin Polášek, starosta Těrlicka (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice) : "My to místo u chatové oblasti sledujeme. Lidé jsou informováni, že hladina stoupá a musí se zařídit, aby jim nevznikla škoda. Jsou tam na to zvyklí." 

Do 1. povodňového stupně se dostala také Čeladenka v Čeladné. Polančice v Polance dokonce dosáhla 3. stupně. 

Na Stonávce a Čeladence se k večeru situace uklidnila a hladiny začaly klesat.  

Bouřky prošly nad celým regionem. Někde se projevily vydatným deštěm. 

Vydatná průtrž v Ostravě

Před 19. hodinou způsobil krátký příval záplavu v Ostravě. Voda zaplavila křižovatku Martinovské a Provozní ulice. Pro běžná vozidla se stala neprůjezdnou. Minimálně jeden motorista ve vysoké vodě "utopil" auto. Na souš ho museli lidé vytlačit. 

Přerušena byla tramvajová doprava. 

Petr Kůdela, mluvčí hasičů MSK: "Téměř ke stovce nejrůznějších čerpání vody (sklepy, suterény, garáže, výtahy, + pročišťování kanálů a jiných propustků ) vyjeli dosud moravskoslezští profesionální (HZS MSK) a dobrovolní hasiči, a to zhruba od dnešní 17. hodiny. Nejvíce výjezdů – sedm desítek – má na kontě krajské město Ostrava. Dobrovolní hasiči z Ostravy-Pustkovce například vytahovali „utopený“ osobní automobil Audi s moravskoslezskou registrační značkou, který vjel do vodní laguny, vytvořené na křižovatce Martinovské a Provozní ulice a jejich okolí. Městská policie tu již odklání dopravu, tramvaje tudy byly schopny projet. Hasiči zde také čistili kanálové vpusti, aby mohla voda odtéci, ale kanalizace zatím není schopna dešťovou vodu přijmout. Přes deset výjezdů mají na kontě hasiči v okrese Frýdek-Místek, v dalších 4 okresech MS kraje je výjezdů kvůli vydatným dešťům ještě méně.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy