Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Krnovsku v Osoblaze se jeden člověk utopil, další je pohřešovaný. Možná ho voda vzala do Polska

  • 21. června 2020 13:50,
  • Celý MS kraj,

Velká voda má v Moravskoslezském kraji první oběť. V říčce Osoblaze na Krnovsku, jejíž hladina je na hranici 1. povodňového stupně, se v sobotu utopil jeden člověk. Další, který byl u řeky s ním se pohřešuje. Je možné, že ho voda odplavila do Polska.

O neštěstí v sobotu večer informoval ředitel hasičů MSK Vladimír Vlček. Podle něj byl jeden utonulý z řeky vytažen. Dalšího člověka však záchranáři hledají. Zřejmě jde o ženu. Je možné, že ji proud vody odnesl přes hranici do Polska. Čeští hasiči a policisté proto o spolupráci požádali i své polské kolegy.

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Dnes po 17. hodině bylo policistům oznámeno, že v místním vodním toku v oblasti Arnultovic, Jindřichova a Janova na Bruntálsku bylo spatřeno lidské tělo a následně vytaženo na břeh. Jednalo se tělo muže, bez známek života. Policisté učinili na místě prvotní úkony, ve kterých i nadále pokračují, zejména tedy směřující ke ztotožnění osoby. Stejně tak zjišťují a shromažďují veškeré informace, které se události týkají. Byla nařízena soudní pitva. V toku bylo spatřeno také další tělo, dle předběžných informací ženské. Dosud nebylo nalezeno, přičemž pátrací akce je již vzhledem ke světelným podmínkám ukončena. Bude však pokračovat i zítra. Policisté v této souvislosti vzhledem k lokalizaci poblíž hranic s Polskou republikou již informovali také polské kolegy. Vzhledem k charakteru události probíhala na místě úzká součinnost policistů a hasičů." Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Správa Národního parku České Švýcarsko

od 22 980 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - 001

od 22 980 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

KDYNIUM a. s.

od 24 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků