Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Třinci se motorkář těžce zranil po srážce s náklaďákem, v Opavě motocyklista při havárii zemřel

Velmi vážná dopravní nehoda se stala v pátek odpoledne v Třinci. Mladý motocyklista tam havaroval poté, co mu v křižovatce nedal přednost řidič nákladního automobilu.

Ke kolizi došlo před půl čtvrtou v křižovatce na Lidické ulici. Motorkář utrpěl různě závažná poranění a lékař měl podezření na krvácení do mozku. Pacienta přepravila záchranka do ostravské fakultní nemocnice.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřiačtyřicetiletý motocyklista byl po nehodě krátce v bezvědomí a první pomoc mu poskytoval lékař záchranné služby, který byl při události náhodně přítomný mimo službu. Po příjezdu týmu ZZS byl pacient kontaktní, zasahující lékařka u něj zjistila poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny. Stav muže se však dále zhoršoval a bylo nutno uvést jej do umělého spánku. Posádka zajistila dýchací cesty intubací, přístrojem řízení dýchání a provedla další ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Postižený byl následně transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě a tam předán týmu urgentního příjmu."
Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Na světelné křižovatce Lidické ulice řidič nákladního vozidla narazil do motocyklisty. Řidič (58) nákladního vozidla Iveco při odbočování vlevo zřejmě nedal přednost motorkáři, který do křižovatky přijížděl z protisměru ve směru od Oldřichovic. Motorkář (44) jedoucí na
motocyklu zn. Aprilia byl s vážnými zraněními převezen do ostravské fakultní nemocnice. Zkouška na alkohol byla provedena u řidiče nákladního vozidla, byla negativní. U motorkáře byl proveden odběr v nemocnici."

Tragická nehoda v Opavě

Další nehoda motocyklisty se stala ve 22.15 v Opavě, na silnici I/11, která je obchvatem města. Tam bohužel motorkář způsobeným zraněním na místě podlehl. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaačtyřicetiletý motocyklista byl nalezen okolo jedoucími vedle silnice bez známek života. Lékař záchranné služby zjistil, že u postiženého došlo k zástavě dechu i srdeční činnosti. Prvotní vyšetření ukázalo závažná poranění hlavy, kterým muž podlehl ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby. Pomoci mu již nebylo možné a lékař byl nucen konstatovat smrt."

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Po desáté hodině večer havaroval na silnici I/11, obchvat Kateřinek, za dosud nejasných okolností motorkář (42). S vysokou pravděpodobností muž na motorce zn. Yamaha jel po silnici vysokou rychlostí, zřejmě podcenil mokrou silnici a své schopnosti. Motorkář před
mírně levotočivou zatáčkou na přímém úseku silnice nepřizpůsobil rychlost zejména svým schopnostem, vlastnostem motocyklu, dopravně technickému stavu komunikace, povětrnostním podmínkám s motocyklem vyjel vpravo do silničního příkopu. Ze sedadla stroje byl vymrštěn a narazil do dopravní značky. Po nárazu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy