Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Statný strom zničil po pádu v Bravanticích plot a zasáhl i rodinný dům. Hasiči mají na kontě už přes 450 zásahů

V Bravanticích se vyvrátil velký strom. Zničil plot a zasáhl i střechu rodinného domu. Hasiči ho museli rozřezat a přes koryto potoku vytáhnout. Od pátečního večera do sobotního odpoledne mají v kraji na kontě už přes 450 zásahů spojených s přívalovými dešti.

VIDEO: HZS MSK

Čerpání vody ze zatopených sklepů, lagun, případně silnic. Čištění koryt potoků a propustků i odstraňování nebezpečně popadaných stromů. To jsou stále nejčastější zásahy hasičů v Moravskoslezském kraji.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Od sobotních 6:00 do 15:00 evidujeme dalších 191 zásahů spojených s odstraňováním následků silných bouřek a dešťů. Od pátečních 17 hodin se tak jedná už více než 450 událostí. U žádné z událostí neevidujeme zranění či bezprostřední nutnost záchrany osob."

V Bravanticích se vyvrátil statný strom na plot a zasáhl i část střechy u rodinného domu. Hasiči z Nového Jičína, Bílovce a místní dobrovolná jednotka se pak postarala o jeho likvidaci.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Hasiči museli silný kmen zkrátit motorovou pilou, uvázat na ocelová lana a vytáhnout silným navijákem osmikolové vyprošťovací Tatry."

Dobrovolné jednotky v rámci svých obcí čistí silnice od bláta a systematicky odčerpávají zaplavené rodinné domy.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Hasiči rovněž nadále usměrňují vodu tak, aby neohrožovala obydlí, pytle s pískem kladli například v Petrovicích u Karviné, ostravské části Martinov či Dolní Lhotě."


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy