Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Dolech ČSM čekají na poslední výsledky testů. Nakažených je zhruba 17 procent otestovaných

Společnost OKD čeká na poslední výsledky vzorků, které byly odebrány při plošném testování všech zaměstnanců důlní firmy. Testování nařídili hygienici poté, co se nákaza covid-19 prokázala u stovek zaměstnanců a jejich příbuzných.

Testování se v minulých dnech provádělo u horníků a povrchových zaměstnanců obou dolů ČSM ve Stonavě.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “Mezi testovanými chybí lidé, kteří čerpají dovolenou, nebo jsou na nemocenské. My počítáme s tím, že i tato skupina zaměstnanců bude otestována dříve, než do společnosti OKD znovu nastoupí.”

Pokud někdo testováním neprošel, nebo má test pozitivní, na šachtu se nedostane. Platí to i pro horníky ze zahraničí.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “V platnosti je také nařízení pro všechny přeshraniční pracovníky, kteří musí doložit platný test maximálního stáří 10 dnů. My máme speciální systém, který hlídá tuto dobu. Pokud test propadne, nebo nám ho nedoloží, tak se zaměstnanci automaticky zablokuje vstup do společnosti.”

Podle posledních údajů bylo mezi otestovanými na Dolech ČSM zjištěno až 17 procent nakažených. Naopak na Dole Darkov se situace už uklidňuje.

Petr Kopřivík, epidemiolog KHS MSK: “Přibývají nám tam už jen jednotlivé případy, většinou z řad rodinných příslušníků. Tím, že jsme 2x provedli plošné testování, při kterém se podařilo zajistit zejména bezpříznakové nosiče a osoby s minimálními příznaky, které byly dány do izolace, a zajistili jsme i jejich kontakty, tak toto celé přispělo ke zklidnění situace na Dole Darkov.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy