Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zachraňovali ostatní, slíbené odměny ale spousta zdravotníků nedostala

Zdravotníci, lékaři a sestřičky si s pandemií koronaviru poradili na výbornou. Pracovali do vyčerpání a byli jednou z nejohroženější skupin. Taky byl mezi nimi poměrně vysoký výskyt Covidu-19. Slibované odměny ale spousta z nich nedostala.

Zdravotníci, lékaři a sestřičky si zaslouží velký dík. V době koronavirové krize byli od rána do večera na nohou, aby zachraňovali pacienty s Covidem-19. Slíbené odměny ale mnozí z nich zatím neviděli. Moravskoslezský kraj proto hledá zdroje a věří, že na odměny zdravotníkům přispějí i nemocnice.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: “Musím říct, že mě trochu mrzí, že ty odměny byly nasměrovány pouze do státních nemocnic, fakultních nemocnic. Ale chceme to nějakým způsobem kompenzovat, najít ty zdroje, ale bohužel prostě nemáme za sebou státní rozpočet.”
Lenka Konečná, staniční sestra krnovské nemocnice: “Samozřejmě, že se děvčata i ptají jak to bude, kdy to bude, co bude. Je to přislíbené zatím, takže doufáme. že se něco bude dít a že ten výsledek z toho bude dobrý.

O pacienty s koronavirem se nemocnice starají dodnes. Připraveny jsou i na případnou druhou vlnu. V současné době je ve FNO hospitalizovaných 9 pacientů s Covidem, z toho dva jsou na dýchacích přístrojích.

Jiří Havrlant, ředitel FNO Ostrava: “Jsme schopni, kdyby bylo potřeba jako teďka je místo, kde máme dvě ložiska v okrese FM a Karviné, takže jsme schopni konvertovat ta oddělení zpátky na ty Covidy. “

Najednou by ostravská fakultní nemocnice mohla hospitalizovat až 90 pacientů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy