Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Kravařích pokračuje pátrání po utonulém vodákovi

Pátým dnem pokračuje pátrání po vodákovi, který se měl 1. července utopit v řece Opavě v Kravařích.

Policie byla o podezření na utonutí vodáka informována ve středu 1. července večer. Lidé ho měli spatřit v rozbouřené vodě pod splavem. 

Do pátrací akce byli nasazeni policisté se člunem i psovodi, kteří prohledávali okolí řeky. Ve čtvrtek nad lokalitou létal i policejní vrtulník. Pátrání přímo ve vodě znemožňoval silný proud rozvodněné řeky. 

Pátrání pokračovalo i o víkendu.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Policisté ve spolupráci s hasiči propátrávali řeku Opavu za pomocí policejních a hasičských člunů. Tato pátrací akce byla však s negativním výsledkem. Vzhledem k situaci na řece v oblasti splavu, nebyla prozatím možnost nasadit policejní potápěče. Policisté jsou přesto instruováni a nadále probíhá vizuální kontrola koryta řeky."

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky - profesionální ze stanice HZS MSK v Opavě a dobrovolná z Dolního Benešova. Obě jednotky využily čluny - profesionální ve verzi s motorovým proudovým pohonem, který je vhodnější pro plavbu v mělké vodě. Hasičům byl k pátrání určen úsek od kravařského mostu až po kravařský jez."

ppor. ,
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy