Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další velká exploze! V Bolaticích někdo odpálil neznámou výbušninu. Poničeno je několik domů i aut

Obrovská exploze přímo mezi rodinnými domy otřásla ve čtvrtek v noci Bolaticemi na Opavsku. Nikdo přitom naštěstí nepřišel k úrazu, ale poničeno bylo několik domů i aut v okolí. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení. V malé obci někdo pravděpodobně odpálil neznámou výbušninu.

Desítky policistů, hasiči, pyrotechnici i policejní psovodi se v noci sjeli do Bolatic na Opavsku. Poklidnou čtvrtí tam totiž otřásl obrovský výbuch.

svědek: "Ten výbuch se ozval zhruba před 1:45 v noci. To byla rána, která byla slyšet několik kilometrů. Dům naproti má vyražené dveře z pantů a rozbitá okna, další dům poškozenou fasádu, doslova jsou v ní díry. Stejně tak auta měla vybitá skla. Kdyby tam v tu dobu někdo šel, tak to možná ani nepřežije."
Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Dle dostupných informací nedošlo ke zranění osob. Hmotná škoda není dosud vyčíslena."

Místní vůbec nedokážou pochopit, co a proč se v jejich obci stalo. Podle informací televize Polar se má exploze týkat domu, ve kterém bydlí podnikatel původem z Polska, který měl mít údajně firemní problémy. V okolí se tak mluví o možném vyřizování účtů.

svědek: "Za plot rodinného domu někdo něco umístil a vybouchlo to."
Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Kriminalisté věc prověřují pro podezření z trestného činu obecného ohrožení. Je velmi krátce na učinění finálních závěrů, nicméně z vyhodnocení dostupných informací lze předběžně vyloučit například možný únik plynu, kriminalisté tak pracují s verzí exploze neznámého předmětu způsobené neznámou osobou."

Kriminalisté stále provádějí výslechy a žádají veřejnost o případná svědectví. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Poznatky volejte prosím na bezplatnou linku 158. Zajištěné stopy budou vyhodnocovat specialisté z odboru kriminalistické techniky krajského ředitelství. Bude dále zažádáno o vypracování znaleckých posudků z více kriminalistických oborů."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy