Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V OKD probíhá další vlna plošného testování na Covid-19

Od neděle přicházejí k Dolu ČSM ve Stonavě horníci i povrchoví pracovníci, aby se tam všichni podrobili opakovaným testům na koronavir Covid-19. Akce, při které pomáhá armáda, má skončit ve středu.

V dolech společnosti OKD se nyní uhlí netěží. Většina zaměstnanců má volno a na šachtách pracují jen ti, kteří jsou nezbytně nutní pro zajištění bezpečnosti.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “Druhým dne pokračuje plošné testování na lokalitě ČSM Sever a ČSM Jih. Určeno je pro zaměstnance, kteří v té první vlně měli negativní výsledek. Zároveň bude přizvána i skupina lidí, která v době prvního plošného testu byla na dovolené, nebo měla nemocenskou. S odběry pomocí PSR testů nám pomáhají armádní týmy. Budou v OKD do úterý přímo na lokalitě ČSM. Následně se přesunou na lokalitu ČSA, kde bude otestována skupina důlních zaměstnanců, která se podílí v tuto chvíli na zajištění bezpečnosti dolu.”
Jaroslav Medek, ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava: “Od neděle tady máme pět odběrových týmu, to je dohromady deset vojáků, kde 5 je zdravotníků, kteří provádějí ty vlastní odběry a 5 jsou řidiči - pomocníci, kteří pomáhají při zapisování a sestavování celé té agendy, která je potřeba o tom udělat. Vojáci už nikde jinde tady v kraji nasazení nejsou a od neděle do středy budou pracovat teda tady na Karvinsku s tím, že ve středu provedou odběry ještě na tom Dole ČSA a pak se vrací do Center zdravotnických služeb.”

Horníci přicházeli k odběrům průběžně, tak jak byli zváni na určené hodiny, aby odběry probíhaly plynule.

anketa: “Jsme objednaní na 9 hodin. Je to už třetí testování. Je to hromské, ale musíme to vydržet.”

V neděli bylo otestováno zhruba 700 zaměstnanců a stejný počet se přepokládal i v pondělí. Výsledky testů budou známy už v průběhu týdne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy