Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vytopené sklepy, garáže i třetí povodňový stupeň. Přívalový déšť opět potrápil Moravskoslezský kraj

Další náhlý přívalový déšť opět potrápil obyvatele několika obcí na severní Moravě. V Janovicích u Frýdku-Místku mají vytopené sklepy i garáže. Problémy jsou i v Bašce a ve Frýdlantu nad Ostravicí. V Polance nad Odrou zase během chvíle vyskočil potok Polančice na třetí povodňový stupeň.

Zatopené sklepy, garáže i zahrady. Přívalový déšť tentokrát řádil především na Frýdecko-Místecku.

svědek: "Najednou se spustil takový slejvák, že jsme se nestačili divit. Během chvíle se začala valit voda z polí a zatopila co mohla, kanály nestíhaly."
Radim Bača, starosta Palkovic: "Voda z přívalových dešťů natropila škody i u nás v obci. K zásahům byli vysláni naši dobrovolní hasiči. Minimálně v jedné lokalitě voda ztekla z řepkového pole k blízkému rodinnému domu, kde zaplavila pozemek a část stavení. Jinde zase voda podemlela místní komunikaci. Další škody budeme teprve zjišťovat."

Problémy hlásily i Janovice, Baška a další obce v okolí Frýdlantu nad Ostravicí. Do akce proto byli povoláni hasiči, kteří přijeli lidem pomoct především odčerpat vodu.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "K 18. hodině jsme měli hlášeno 24 výjezdů. Nejvíce jich bylo právě na Frýdecko-Místecku. Hasiči především čerpají vodu ze zatopených sklepů a zahrad. Provádějí čerpání lagun na cestách a čištění kanálových vpustí."

Prudký déšť dokonce zvedl během chvíle o více než půl metru i hladinu řeky Polančice v Polance nad Odrou.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "V 17. hodin vystoupal potok na 3. povodňový stupeň. Monitoruje ho proto místní jednotka sboru dobrovolných hasičů a také jsme informovali starostu Polanky nad Odrou."

Na třetím povodňovém stupni se Polančice držela ještě v 18:40, pomalu ale klesá a žádné větší nebezpečí nehrozí. Bouřky pomalu přecházejí přes celé území Moravskoslezského kraje postupně od západu na východ.
Svatováclavský hudební festival - Bach / Benda: Flétnové sonáty

Dnes
Celý MS kraj, Kostel sv. Vavřince, Paskov

Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Vladimír Lederer - Hodonín

od 12 500 do 13 200 Kč/měsíc

Detail

JUTAN s.r.o. - Dříteč

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků