Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závod Běhej lesy rozběhl Beskydy. Z Bílé vyběhlo o víkendu 1600 běžců

Na Bíle se o víkendu běžel závod Běhej lesy. Tohoto českého závodnického unikátu se zúčastnilo na 1600 běžců. Zapojil se i zpěvák Adam Mišík. V rámci charitativního projektu se tady navíc vybralo přes 90 tisíc korun pro handicapovanou Karolínku.

Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide? Tentokrát to nebyl černooký bača, ale pořádná tlupa nadšených běžců. Na vrchol Bílé je vyvezla lanovka Zbojník a společně pak zažili dobrodružtví s názvem Běhej lesy. Těmi beskydskými se vydalo do cíle na 1600 běžců.

Richard Valoušek, mediální zástupce závodu: "Zázemí ve Ski areálu Bílá bylo zalité sluncem, za to trať se linula příjemně ve stínu místních stromů. I tak do cíle dorazili účastníci pořádně orosení, ještě aby ne, i když ne vždy běží o vítězství, zaběhnout si osobáček na trati se záporným profilem láká kdekoho. I proto byla startovní listina zaplněna do posledního místečka hodně dlouho před startem"

Medaile dostal v cíli úplně každý účastník. Nejrychlejšími ale byli na 19km trati z mužů Krystian Zahraj s čašem 1h 19m 02s hodiny. Ženám dominovala Petra Pastorová s časem 1h 27m 36s. Ta uspěla i na trase 11km s časem 49m 38s. Mezi muži pak tuto trať zvládl s časem 46m 21s Daniel Filip.

Richard Valoušek, mediální zástupce závodu: "Nesoutěžní trasa s názvem VoltaRUN, měřící 6 km, určená naprostým začátečníkům a všem, kteří mají chuť zažít jedinečnou atmosféru seriálu Běhej lesy, přilákala 102 účastníků, mezi nimi například i zpěváka Adama Mišíka."

Připraveny byly i trasy pro ty nejmenší. Ti závodili kolem zázemí pod lanovkou.

Richard Valoušek, mediální zástupce závodu: "A pak že se ti nejmenší nehýbou, že? V Bílé ukázali, jak rychle se umí prohnat po trasách 500 a 1 000 metrů. Byl to pořádný fofr."

Závod měl také charitativní charatker. V Besykdech se vybralo 91 250 korun pro handicapovanou Karolínku, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Ta bude moci za vybranou částku podstoupit potřebné rehabilitace. Další zváody ze seriálu Běhej lesy se uskuteční na Karlštejně, v  Jizerských Horách a na Šumavě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy