Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Až tisíc vzorků denně. Kapacitu odběrů zvýší nové COVID centrum ve FNO

Ostravská fakultní nemocnice slavnostně otevřela tak zvané COVID centrum. Přímo v areálu nemocnice jsou v něm soustředěna všechna odběrová míst. Jedno z nich slouží čistě samoplátcům. Dosavadní kapacita odběrových míst se tak zvýšila z 250 na 1000 odebraných vzorků denně.

V ostravské fakultní nemocnici nově vzniklo COVID centrum, díky kterému se zrychlí odběry a také jejich kapacita až na tisíc vzorků denně. Důvodem jeho vzniku je prevence. Nemocnice je tak připravena na to, kdyby se epidemiologická situace v kraji výrazně zhoršila. K centru brzy přibude i laboratoř.

Jiří Havrlant, ředitel FNO: “Bude to mobilní laboratoř, která bude splňovat ty podmínky těch tisíce vzorků denně. Dneska máme zapůjčený přístroj, ten je u nás v rámci Ústavu laboratorní diagnostiky v rámci nemocnice, kde máme tu kapacitu do 400 denně.”
Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: “Dobrá zpráva je, že když jsem se dneska díval na statistiky, tak ta situace se tady velmi zklidňuje. Na základě toho se asi budou upravovat i případná další rozhodnutí o opatření ze strany hygienické stanice, to znamená, vypadá to spíš na uvolňování. Pořád budeme sledovat situaci a budeme muset být pořád připraveni a proto taky toto COVID centrum.”

Součástí covidového centra je také informační centrum, které poskytuje informace nejen o prevenci nemoci, ale také rady.

Pavla Svrčinová, ředitelka Krajské hygienické stanice Ostrava: “Máme tady nachystané informační materiály, naše kolegyně zde budou docházet. Je to oddělení podpory zdraví, takže budou edukovat nejenom ke koronaviru, ale i k tomu, jak si mýt ruce.”

Zájemci o testování mohou přijít do COVID centra denně včetně sobot a nedělí. Vstup do něj je z ulice K Myslivně

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy