Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jako první dorazili na místo tragédie v Bohumíně místní strážníci. Zadrželi pachatele a pomáhali hasičům

Po tísňovém volání dorazili jako první na místo požáru paneláku v Bohumíně místní strážníci. Zkušeně si všimli podezřelého muže, který se motal u domu a jak se později ukázalo, zadrželi přímo pachatele žhářského útoku. Pomáhali také hasičům při záchraně lidí.

Když v 17:54 dorazili k požáru výškového domu na Mírové ulici v Bohumíně hasiči, byli už na místě dva strážníci, kteří nedaleko prováděli běžnou službu Jiří Látal a Radomír Olšák. Jejich zásluhou byl dopaden pachatel žhářství. Pohyboval se totiž u domu a jejich zkušeným očím neuniklo, že se chová podezřele. Když byli blíže, všimli si, že je popálený. 

Roman Honysz, ředitel MP Bohumín: "Kluci tam byli do minuty. Ten člověk vycházel ze zadního vchodu toho domu a pak postával u jednoho z aut. Měl vlastně ohořelé ruce a nohy. Na místě se jim přiznal, že ten byt zapálil. Oni ho zadrželi a dali mu pouta. Zajistili jsme u něj ten zapalovač, kterým to měl údajně zapálit." 

Později si muže přebrala státní policie. O jeho vině nebyl pochyb. Lidé, kteří utekli z hořícího bytu totiž jméno žháře věděli.

nájemník z vyhořelého domu: "Ten jeden proběhl tady přes obývák, otevřel okno a řval Konopka tys to zapálil ty hajzle."  

Zatímco jeden ze strážníků ještě hlídal zadrženého žháře ve vozidle, druhý neváhal a pustil se do záchrany lidí. 

Roman Honysz, ředitel MP Bohumín: "Pomáhal hasičům z té druhé strany, kde nafukovali ten záchranný vak." 

Ředitel nabídl oběma strážníkům volno, ale nevyužili toho. Hned druhý den už byli na místě tragédie znovu a plnili své povinnosti. Jednou z obětí byl totiž i pes, kterého museli naložit a odvézt do sběrného kafilerního boxu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy