Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnovská armáda spásy převzala nově zrekonstruovaný byt pro matky s dětmi

Azylový dům pro matky s dětmi krnovské Armády spásy čeká zásadní rekonstrukce. Postupně budou přestavěny a vylepšeny všechny jeho bytové jednotky. Ta první byla právě dokončena a převzata do užívání.

Armáda spásy byla v České republice registrována poprvé v roce 1990 jako občanské sdružení, od roku 2013 pak získala registraci jako církev. Centrum v Krnově provozuje několik sociálních služeb.

Jiří Ivanov, ředitel sociálních služeb Armády spády Krnov: „Tady v areálu sociálních služeb v Krnově máme 4 budovy, v rámci kterých poskytují 3 sociální služby, je to azylový dům, nízkoprahové denní centrum a noclehárna.“

Právě v azylovém domě pro matky s dětmi došlo nyní k předání první nové přestavěné bytové jednotky s kompletním příslušenstvím.

Jaromír Suč, vedoucí provozu: „Což je pilotní projekt přestavby celého tohohle domu, kdy v další fázi etapy bude přestavěno dalších 8 bytových jednotek a bude dokončen celý tento azylový dům tak jak je plánován v projektu.

Jiří Ivanov, ředitel sociálních služeb Armády spády Krnov: „Ty naše záměry jsou takové, že bychom do budoucna chtěli realizovat rekonstrukci celé budovy, v následujících letech bychom se snažili získávat další finanční zdroje, ať už prostřednictvím kraje nebo IROPu na zbytek rekonstrukce.

Anketa, obyvatelé azylového domu: „No dobrý. Na pokoji jsme tři a líbí se nám to tady.“

„Už jsme tu rok a je to tady super.“

„V říjnu to budou dva roky. Bydlím tady s dvouma klukama. Jeden je tady a druhej je v práci.““

Na rekonstrukci v ceně milon sto tisíc korun přispěl v rámci dotačního programu milionem korun Moravskoslezský kraj.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: „Opět se ukazuje, že Armáda spásy se stará o lidi, kteří jsou bez domova nebo právě v tíživé situaci, například matka s dítětem, která zůstane sama. A ukázalo se, že i krajské peníze umí pomáhat v této oblasti a já jsem za to rád, co se povedlo Armádě spásy v Krnově vybudovat.“

Tomáš Hradil (nez.), starosta Krnova: „Musím říct, že obdivuji práci lidí v sociálních službách a jsem velmi rád, že Armáda spásy má takový ten, jak říkám sportovní terminologií, tah na branku a že dokáže připravovat nové a nové projekty a že si umí najít financování a tady standard bydlení v azylovém domě se teď jakoby výrazně bude zvyšovat, což je určitě dobře.“

První nová bytová jednotka 1+1 je plně zprovozněna a prvního obyvatele, který vzejde z výběrového řízení, přivítá již prvního září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy