Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bohumín odpustil srpnový nájem všem obyvatelům panelového domu, který zasáhl tragický požár

Všichni nájemníci panelového domu v Nerudově ulici v Bohumíně, který zasáhl tragický požár, nemusejí platit nájem za měsíc srpen. V pondělí o tom rozhodla rada města. Radnice už má od pojišťovny detailní popis rozsahu poškození jednotlivých bytů, přesné vyčíslení škod bude znát do konce týdne. Čtyřem nájemníkům už město přidělilo náhradní byt.

Bohumín stále řeší situaci kolem tragického požáru panelového domu v Nerudově ulici. Obyvatelům se snaží maximálně vyjít vstříc a pomoc jak jen to jde. Aktuálně město rozhodlo, že odpustí všem obyvatelům nájem za měsíc srpen.

Igor Bruzl, místostarosta Bohumína: "Rada města dnes schválila odpuštění nájmu za měsíc srpen v celkové výši 227 tisíc korun pro všechny bytové jednotky bez ohledu na to, zda byly poškozeny či nikoliv. Nájemníci prožili trauma, museli být evakuováni, nefungovala jim elektřina ani plyn."

Pojišťovna dnes městu poskytla detailní popis rozsahu poškození jednotlivých bytů. Finanční vyčíslení škod by měla radnice znát do tohoto pátku.

Igor Bruzl, místostarosta Bohumína: "Prioritou je co nejrychlejší obnova poškozených bytových jednotek tak, aby se lidé mohli co nejdříve vrátit do svých domovů. Sanační práce pokračují nepřetržitě."

Radní už přidělili čtyřem nájemníkům z vyhořelého věžáku náhradní byt. Pro dvě rodiny pouze dočasně, další dvě rodiny se ale už do domu vrátit nechtějí. U dalších osmi domácností bude mimořádné přidělení náhradního bytu záležet na tom, kdy u nich v bytě začnou rozsáhlejší sanační či rekonstrukční práce. 

Petr Vícha, starosta Bohumína: "Bohumín má 4300 bytů v majetku města. Znovu se nám potvrzuje, jak klíčové bylo před lety rozhodnutí bytový fond neprivatizovat. Dnes díky tomu máme pro naše nájemníky ihned k dispozici dostupné náhradní bydlení."

Osud Bohumíňáků zasažených tragédií nezůstává lhostejný ani organizacím působícím ve městě. 

Jana Končítková, mluvčí Bohumína: "Během tohoto týdne budou dobrovolníci z Adry nabízet psychologickou pomoc obyvatelům sousedních domů, konkrétně v Mírové ulici. Slezská diakonie zase deklarovala, že obyvatelům domu postiženého požárem poskytne další dezinfekční prostředky. Bohumínští dobrovolní hasiči i nadále pomáhají se stěhováním nájemníkům, kteří musejí opustit své domovy do doby, než bude dokončena oprava jejich bytů."

Na začátku víkendu byly v domě plně obnoveny všechny dodávky energií. Funguje voda, plyn i elektřina a jezdí jeden z výtahů. Požár kompletně zničil byt, ve kterém hořelo. Poškozená je také chodba na patře a vodou z hašení pak zejména byty v patrech pod ním. V panelovém domě je 60 bytů, ve kterých žije 126 nájemníků. Zhruba třetina bytů nebyla požárem či jeho likvidací zasažena, další mají menší či větší poškození. Minimálně u čtyř bytů bude nutná komplexní rekonstrukce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy