Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Jeseníků se sjely mercedesy včetně veteránů

Jeseníky projela kolona mercedesů. Na rallye s názvem Mercedesem za Pradědem tak lidé mohli na různých místech nejvyšších moravskoslezských hor obdivovat jak veterány, tak novější auta této značky.

V Jeseníkách si dali sraz majitelé nádherných vozů nejstarší automobilky na světě. Tedy majitelé Mercedesů různých typů i stáří s posádkami ve stylových kostýmech. Zastavili se nejen na Pradědu a v Karlově Studánce, ale také ve Vrbně pod Pradědem nebo na náměstí v Bruntále.

Petr Schweiner, prezident Mercedes - Benz klubu ČR: “Já si myslím, že Jeseníky jsou nádherné hory, je tady nádherné prostředí a podařilo se nám zorganizovat pěknou akci. Máme staré vozy, nové vozy podle toho, jací jsou zájemci.”

Ne všechna auta ale rázovité a drsné Jeseníky zvládla.

Marian Hartmann, organizátor: “Velice krásné auto, starý Adenauer, bohužel se mu zablokovaly brzdy, takže musel se vrátit zpátky. Ale jinak si myslím, že všechna technika, která tady je, problém nemá. Byť je to tady opravdu takové kopcovité.”

Letošního ročníku se zúčastnilo 66 posádek a nejstarším autem byl mercedes V 187.

Josef, Liberec: “Rok výroby 1954. Je to vlastně první nový poválečný model , který dovolili Američané vyrábět Němcům. Je to ještě poslední rámové auto. Je to řádový šestiválec ručně řazený a je to úplně naprosto skvělé auto.”
Pavol Vávra, Praha: “Tohle je jedno z nejstarších vozů, je to rok výroby 1963 a tohle auto jezdilo pro ministerstvo zahraničních věcí, takže má historii tady v ČR bohatou Takže se používalo v podstatě dodnes, dodnes jezdí a je v podstatě takovém dochovaném stavu.
Milan Sova, Červené Janovice: “Mám mercedes 190 SL kabriolet rok výroby 57. Mám ho nějakých 12, 13 let a běžně s ním jezdíme.
Milan Božek, Praha: “Je to Mercedes V 121 190 SL z roku 1958, obsah válců je 1,9 a je to takové před renovací, dá se říct, skoro.
Otto Matula, Praha: “Účastním se všech srazů.”

Celostátního srazu, který se koná pokaždé na jiném místě, se může zúčastnit každý, kdo vlastní jakýkoli mercedes. Podmínkou je aby technický stav vozu umožńující provoz na pozemních komunikacích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy