Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdarma na památky. MS kraj chce zvednout cestovní ruch negativně ovlivněný covidem

Moravskoslezský kraj chce přilákat další turisty. Vybrané památky proto zpřístupní zcela zdarma. Bez vstupného je budete moci navštívit během září a října. Turistické atraktivity kraje propaguje i vlak, který jezdí několikrát denně.

Z Bohumína vyjel vlak, který propaguje turistické atraktivity MS kraje. Ty budou po celé září a říjen přístupné zcela zdarma. Půjde o více než 30 hradů, zámků, muzeí a dalších atraktivit, které se do projektu zapojily.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: “Takže začneme na Sovinci na Bruntálsku, budeme končit v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě.Tento projekt byl vyhlášen jako dotační titul, do kterého se mohly veškeré atraktivity přihlásit.”

Na turistické atraktivity MS kraje bude vlak lákat turisty nejen z ČR, ale také Polska a Slovenska

Beata Okenica Maierová, vedoucí oddělení cestovního ruchu: “Jde nám o to, abychom přilákali i lidi z jiných krajů právě k nám do našeho kraje a proto nám vyhovuje, že ten vlak jede jak přes Olomoucký, tak může vzít turisty z Prahy, nebo i Polska a ze Slovenska.”
Anketa:obyvatelé MS kraje: “Asi nějaké hrady, zámky, zříceniny, je toho tady docela dost. Hukvaldy třeba.”
“Do Beskyd jezdíme, ale památky, spíš do přírody jezdíme.”

Vysoká návštěvnost v současné době panuje v Beskydech i v Jeseníkách, kde jsou hotely a penziony obsazeny z 90 procent.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: “Co se týká měst jako je Ostrava, Opava a jiná větší města, tak je to tam horší. Taková ta obchodní turistika, zahraniční turistika u nás opravdu není a ty hotely fungují na nějakých 30 procent ve městech.”

Nejnavštěvovanějšími atrakcemi MS kraje jsou Dolní oblast Vítkovic a stezka Valaška na Pustevnách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy