Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Napětí a emoce. Tělesně postižení se v Hrabyni utkali ve 13 sportovních disciplínách

V areálu Centra sociálních služeb v Hrabyni se uskutečnily už tradiční sportovní hry tělesně postižených. 19. ročníku se zúčastnilo více než 150 lidí, kteří se utkali ve 13 disciplínách.

Hod oštěpem, granátem, střelba ze vzduchovky, slalom mechanických a elektrických vozíků, lukostřelba a spoustu dalších disciplín nabídly sportovní hry tělesně postižených v areálu rehabilitačního ústavu v Hrabyni, kterých se každoročně účastní bezmála 200 lidí. A nejinak tomu bylo i letos.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: “Je to něco neobvyklého. Prostě proč by nemohli soutěžit lidé se zdravotním postižením a na vozíku a to se mi strašně líbí a z toho důvodu MS kraj vždy na tyto hry přijíždí, vždy věnuje nějaké ceny právě výhercům a zúčastněným a budeme i nadále v tom pokračovat. Řekl bych, že takhle velké hry nepořádá vůbec nikdo.”

Jarmila Absolonová, ředitelka Centra sociálních služeb: “Naše sportovní hry jsou velice žádané. Naši uživatelé se na ně hrozně těší. Máme přes 150 účastníků, sportovců. My na tom pracujeme, všichni zaměstnanci centra se podílejí. Doprovází sportovce, jsou u obsluhy her, občerstvení, u prezentace.“

Nejmladšímu účastníkovi her bylo teprve jeden a půl roku.

Anketa: účastníci her: “Zvládl tady asi všechno zatím, teď jdeme na vozíček. Baví ho to tu. Hlavně auta, když vidí.”

“Nejvíc mě baví, teda šipky hraji pravidelně,hodně, kuželky a tak různě.”

“Dnes jsem střílela od 15 poprvé od té doby, mám tři zásahy.”

Organizátoři mají velké ambice, z těchto her chtějí udělat mezinárodní soutěž. Už příští rok by se jich mohli zúčastnit také zdravotně postižení ze Slovenska a Polska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy