Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místo odběrového stanu zděná budova. Nemocnice Krnov se připravuje na zimu

Průměrně čtyřicet lidí denně si nyní v krnovské nemocnici nechává odebrat vzorky na test nákazou koronavirem. S příchodem podzimu by se virus měl šířit rychleji, čímž vzroste počet odebíraných vzorků a testů. V krnovské nemocnici se na to už začali připravovat.

Počet odebíraných vzorků je teď asi o třetinu nižší, než tomu bylo na jaře. Tato vcelku přijatelná situace se ale může změnit doslova ze dne na den.

Michaela Kulichová, zdravotní sestra: „Jeden test je ten rychlotest, to je ten rapid, to se píchá do prstu, odebírá se krev a je vyhodnocený do 20 minut. Druhý je výtěry v krku z nosu a to je do 24 hodin výsledek.“

K odběru vzorků v krnovské nemocnici zatím slouží stan. S příchodem podzimních plískanic toto provizorní řešení už nebude vyhovovat. Nemocnice proto už teď připravuje zásadní opatření.

Jana Strmisková, vrchní sestra: „Teď to máme tady v těch prostorách a potom na zimu se přestěhujeme do bývalé lékárny, kde už to bude v uzavřeném prostoru a tam už to musí trvat po tu dobu, co se bude testovat.“

Budova bývalé lékárny je umístěna ve vrátnici nemocnice mimo její vlastní areál. Pacienti nikde nebudou bloudit a přijdou přímo tam, kde bude kompletně vyšetřeni.

Ladislav Václavec, ředitel nemocnice: „Vedení nemocnice se rozhodlo, že celou tuto budovu přestavíme na jednotku, která bude schopná jak diagnostikovat, tak částečně léčit pacienty s infekčním onemocněním.“

Od začátku září platí nová protikoranavirová opatření. Podle lékařů je důležité, aby je lidé společně s epidemiologickými zásadami dodržovali.

Ladislav Václavec, ředitel nemocnice: „Vyvarovali se takových věcí, jako je třeba pití společných alkoholických nápojů z jednoho velkého zásobníku a podobně. Co je pro nás důležité, je povinnost nosit roušky pro všechny pacienty nebo všechny příchozí do sociálních zařízení. Na tom budeme trvat.“

U covidové infekce je nejdůležitější, co nejrychleji izolovat případného pacienta, lidi z jeho nejbližšího okolí dát do karantény a účinně léčit ty, kteří už mají příznaky nebo zdravotní komplikace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy