Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj s páčidlem jezdil ve vypůjčeném autě krást napříč celou severní Moravou

Ostrava, Bohumín, Hukvaldy nebo dokonce i Přerov. To je jen malý výčet měst, do kterých jezdil krást 47letý zloděj z Ostravy. Od známých si vždycky půjčil auto a s páčidlem v ruce se pak dokázal dostat téměř všude. Policie přišla na to, že napáchal škodu za více než 100 tisíc korun. Teď mu hrozí až pět let vězení.

Kriminalisté objasnili rozsáhlou sérii vloupání, která sahá až za hranice Moravskoslezského kraje. Zadrželi 47letého muže z Ostravy, který jezdil vypůjčeným autem krást po celém kraji a dokonce i mimo něj.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Důvodně obviněný muž měl například ve městě Bohumín, Hukvaldy, Přerov, ale také v Ostravě vniknout do různých objektů. Těmi byly nejen restaurace, bytové domy či prodejní kontejner, ale opakovaně měl vypáčit dvířka stojanu od vysavače u benzínových čerpacích stanic a z tohoto odcizit plastový zásobník s mincemi."

Muž kradl zkrátka vše, co mu zrovna přišlo pod ruku na místech, kde zřejmě tušil, že si ho nikdo nevšimne. Mnohdy totiž strávil při pokusech vypáčit dveře páčidlem hodně času a opakovaně se například i na místo vracel, dokud se mu nepodařilo dostat se dovnitř.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V jednom případě měl vniknout také do nákladního vozidla a z toho odcizit batohy, které tam řidič zapomněl. Z objektů bral například alkohol, cukrovinky, zapalovače, koloběžku, ale také měl vypáčit kasičku herního automatu na šipky a z tohoto odcizit nezjištěnou finanční hotovost."

Kriminalistům se při výslechu přiznal, že se na každou krádež vypravil vypůjčeným autem. To si vždycky domluvil u osoby, kterou zná. Na případu intenzivně pracovali kriminalisté z Ostravy a Frýdku-Místku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na otázku, co s kradenými věcmi udělal, uvedl, že vše prodal a měl utratit za svou potřebu. Celková škoda byla za více než 100.000,- Kč."

Ze všech krádeží ho už policisté obvinili a teď mu hrozí až 5 let za mřížemi.

Nahlásit chybu


K tématu
Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail