Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mošnovská průmyslová zóna by se v budoucnu mohla rozšířit

Krajští zastupitelé schválili, že Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava uzavřou Memorandum o vzájemné spolupráci a koordinaci při přípravě a realizaci projektů v rozšířeném zájmovém území Mošnov. Mohly by zde vyrůst desítky nových výrobních hal, kanceláří a dalších objektů.

Projekt Velký Mošnov má podpořit mimo jiné provoz na letišti Leoše Janáčka, v jehož blízkosti by mělo vzniknout významné mezinárodní logistické centrum.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „V celé republice není místo, kde by byla silniční, železniční a letecká doprava. Chceme tohoto potenciálu Mošnova využít.“

Náš kraj prochází velmi důležitou transformací a chce nalákat další nové investory, kteří pomohou posílit místní ekonomiku a změnu image regionu, ale také vytvoří nová zajímavá pracovní místa.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „My si od toho slibujeme to, že pokud se tam ty společnosti usídlí, tak začnou využívat i leteckou dopravu a rozvine se nám letecké cargo.“

Nová část průmyslové zóny bude napojená na letiště a Terminál kombinované dopravy Mošnov, díky tomu může vzniknout výjimečný areál nabízející komplexní služby jako Mezinárodní logistické centrum Mošnov.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

KCK Cyklosport-Mode, s. r. o. - Kvítkovice

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Městský úřad Česká Lípa

od 19 730 do 28 920 Kč/měsíc

Detail

ALPER a.s., Prostějov

od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků