Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mošnovská průmyslová zóna by se v budoucnu mohla rozšířit

Krajští zastupitelé schválili, že Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava uzavřou Memorandum o vzájemné spolupráci a koordinaci při přípravě a realizaci projektů v rozšířeném zájmovém území Mošnov. Mohly by zde vyrůst desítky nových výrobních hal, kanceláří a dalších objektů.

Projekt Velký Mošnov má podpořit mimo jiné provoz na letišti Leoše Janáčka, v jehož blízkosti by mělo vzniknout významné mezinárodní logistické centrum.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „V celé republice není místo, kde by byla silniční, železniční a letecká doprava. Chceme tohoto potenciálu Mošnova využít.“

Náš kraj prochází velmi důležitou transformací a chce nalákat další nové investory, kteří pomohou posílit místní ekonomiku a změnu image regionu, ale také vytvoří nová zajímavá pracovní místa.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „My si od toho slibujeme to, že pokud se tam ty společnosti usídlí, tak začnou využívat i leteckou dopravu a rozvine se nám letecké cargo.“

Nová část průmyslové zóny bude napojená na letiště a Terminál kombinované dopravy Mošnov, díky tomu může vzniknout výjimečný areál nabízející komplexní služby jako Mezinárodní logistické centrum Mošnov.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy