Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihokufr – nové slovo z Bruntálu obohatí český slovník. Navíc zpestří volné chvíle

Každý z nás určitě vlastní doma nějakou knížku, kterou již přečetl nebo která ho nezaujala. Známé knihobudky, kde je možné si knížky od jiných vzít nebo vyměnit se postupně objevují v mnoha městech. V Bruntále vymysleli originální způsob, jakým je knihokufr.

Inspirací se staly knihobudky v jiných městech. Tento systém výměny knih se v Bruntále rozhodli originálně pozměnit.

Pavla Sohrová, vedoucí Oddělení sociálních služeb MěÚ Bruntál: „Inspirovala mě návštěva Rožnova pod Radhoštěm, kde mají tzv. knihobudku. Já jsem ten nápad předala kolegyním z Oddělení kultury, o kterých vím, že jsou takové velmi aktivní při vyhledávání neotřelých nápadů a Oddělení kultury ho potom úplně dokonale zrealizovalo. Knihokufr jsem opravdu ještě nikde neviděla.

Pavlína Konečná, realizátorka nápadu, Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Líbí se nám jakékoli podněty, které nám občané nebo kolegové dávají jakožto Oddělení kultury, a říkali jsme si, že když jsou všude po republice a po světě knihobudky, tak my to trochu změníme, budeme improvizovat a budeme mít Kákáčka, neboli Knihokufry.

Knihokufry jsou mobilnější a skladnější a při správném užívání odolají i povětrnostním změnám.

Pavlína Konečná, realizátorka nápadu, Oddělení kultury MěÚ Bruntál: To znamená, že jsme sehnali 6 kufrů, které jsme nazdobili bruntálskými motivy, aby každý kufr byl originální a bylo to zajímavé, a do něho jsme vlastně dali ty knihy.

Každý si tedy může v kufru najít zajímavou knížku nebo tam svoji nepotřebnou umístit. A má k tomu hned 6, prozatím utajených možností.

Pavlína Konečná, realizátorka nápadu, Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Jak jsem již řekla, kufrů je 6, nyní stojíme na náměstí, takže vidíte, že jeden je tady na náměstí, nicméně pohráli jsme si i s tímto nápadem a těch zbylých 5 kufrů je na místech, které nyní nebudu říkat, ale když zvednete vlastně víko kufru, tak tam je nápověda. Takže podle obrázku musíte popřemýšlet, co ten obrázek znamená a kde ten kufr můžete najít. Tak je to taková hádanka pro zpestření těch dnů, co nás čekají protože zase bude tma, tak ať si s tím pohrajem.“

Kdo tedy přijme výzvu ke hře, může vypátrat další místa, kde jsou tzv. Kákáčka umístěna.

Pavla Sohrová, vedoucí Oddělení sociálních služeb MěÚ Bruntál: „Myslím si, že všechny věkové kategorie, které se v těch místech pohybují, může to být pro ně velmi zajímavé, jsou to ti, kteří třeba nenavštěvují běžně městskou knihovnu, tak když budou procházet, zaujme je něco, vezmou si něco nebo příště zase přinesou.“

Pavlína Konečná, realizátorka nápadu, Oddělení kultury MěÚ Bruntál: Ráda bych poděkovala všem kolegům, kteří mi pomohli s touto akcí a nejvíce jmenovitě Romance Hlouškové, která sehnala jak kufry, tak mi pomohla s různými metodami jak přenášet ty obrázky a bylo plná elánu a … děkuji.“

Takže pátrejte a bavte se.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy