Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Bílé se zřítil houbař z dvacetimetrového srázu, oživovali ho záchranáři

Velmi náročný zásah má za sebou tým letecké záchranné služby. V sobotu odpoledne spěchal vrtulník spolu s horskou službou do lokality Bílá na Frýdecko-Místecku. Houbař se tam zřítil ze zhruba dvacetimetrového srázu a přestal jevit známky života.

Záchranáři dostali o události infromaci krátce po patnácté hodině. Na místo okamžitě vzlétl vrtulník z Ostravy a do akce vyrazili i členové horské služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Třiatřicetiletý muž spadl v lese při sběru hub poté, co uklouzl. Spadl přitom z přibližně dvacetimetrového srázu. Horská služba u něj započala s poskytováním první pomoci, a to včetně nepřímé srdeční masáže. Postižený totiž po pádu nejevil žádné známky života."

Odbornou resuscitaci si pak převzala posádka vrtulníku, záchranáři dělali všechno co mohli, aby muže přivedli zpátky k životu a jejich nasazení se jim vyplatilo.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po přibližně dvaceti minutách se leteckým záchranářům podařilo obnovit činnost srdce. Pacient byl zaintubován a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Lékař při prvotním ošetření zjistil poranění hlavy a hrudníku."

Vrtulník ho pak přepravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy