Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Elektroloď Harta byla přepadena piráty. V Leskovci na Moravicí tak stylově zakončili letní sezónu

Nevšední zážitek čekal na pasažéry elektrolodi na přehradě Slezská Harta. Při návratu do přístavu byla loď přepadena piráty pod vedením potomka prvního českého piráta v Karibiku, Augustina Heřmana. Přepadení se neobešlo bez střelby a výkupného.

Cestující, mezi nimiž převažovaly maminky s dětmi, byli velmi překvapeni, když k elektrolodi lodi přirazila loď plná pirátů. Zalekly se především děti. Dospělí totiž rozeznali mezi piráty i starostu Leskovce nebo náměstka hejtmana kraje.

Bedřich Buťák (nez.), starosta Leskovce nad Moravicí a „šéf pirátů“: „Tak dneska, dneska jsme udělali první přepadení Harty, bylo to jako ukončení sezóny, tak abychom pobavili místní i všechny v okolí.

Po předání výkupného pirátům se nakonec pirátská loď Santa Maria odpojila a piráti zmizeli v zátoce. To však nebyla jediná součást slavností ukončení letní sezóny na Slezské Hartě. Ta byla letos opravdu úspěšná.

Bedřich Buťák (nez.), starosta Leskovce nad Moravicí a „šéf pirátů“: „Letos byl sezóna, řekl bych že rekordní, ač se nekonala spousta kulturních akcí tak stejně lidi si sem našli cestu a těch lidí tady bylo poměrně hodně.

Josef Havlík, předseda Mikroregionu Slezská Harta: „Tak léto bylo letos úžasné samozřejmě je to dáno zdravotní situací ve společnosti která je, ale nicméně jsme rádi, že lidé našli cestu na Slezskou Hartu, konkrétně tady do Leskovce a zjistili, že existuje tady taky lodní doprava, jo na to jsme pyšní.

Zábava pokračovala v Leskovecké zátoce a díky krásnému počasí se jí účastnily davy návštěvníků.

Anketa, návštěvníci oslav: "Tak Leskovec, já jsem ostravák, jsem rodák odsud, je to tu nádherné. Lepší to nemůže být, jedině v Leskovci.“

„Úplně super, oni tady mají vždycky dobré akce."
„Je to tu dobré.“

„Nejvíc se mi líbí kolotoče.“

„Krásné, já jsem přijela až z Brna.

Josef Havlík, předseda Mikroregionu Slezská Harta: „My nekončíme, plánujeme plavby vlastně až do konce roku, do doby, než zamrzne zátoka, pokud zamrzne. Loni například zátoka nezamrzla, takže plánujeme až ke konci roku adventní jízdy, vánoční jízdy, novoroční jízdy, samozřejmě silvestrovské jízdy.

V červenci lodní doprava na Slezské Hartě přivítala desetitisícího návštěvníka. Všechno nasvědčuje tomu, že ještě do konce roku budou v Leskovci vítat i návštěvníka s číslem dvacet tisíc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy