Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hrad Hukvaldy zve na program až do listopadu, už o víkendu tam budou bojovat rytíři

Hrad Hukvaldy je turistickým lákadlem od nepaměti. Nouzi o návštěvníky nemá ani v současné koronavirové době. Pomohl tomu kraj, který zavedl bezplatné vstupné.

Jestliže to v dubnu, na začátku sezony, vypadalo na hradě Hukvaldy s návštěvností nejistě, pak léto a především podzim vypadají velmi slibně. Vyšší návštěvnosti pomohl Moravskoslezský kraj, který na atraktivitách zrušil vstupné, aby nejen přilákal turisty, ale pomohl i všem odvětvím, která jsou na turistický ruch navázána.

Barbora Kožušníková, kastelánka hradu Hukvaldy: “Od začátku září, kdy začal projekt Vstup na památky zdarma, tak evidujeme rapidní nárůst ze strany návštěvníků, což podnítilo jejich zájem o využití tohoto programu a možnost vstupu do areálu zdarma. U nás se to víceméně pohybuje v průměru 1600 návštěvníků o víkendu na den a během všedního týdne plus mínus těch 400 osob denně, což nebývalo zvykem v tomto období a myslím si, že nadále tato čísla si uchováme. Nicméně všechno závisí na počasí, protože máme ruinozní charakter a jsme vlastně pod otevřeným nebem.”

Anketa: “Já jsem z Venezuely, ale tady bydlím 8 let. Jinak jsme z Vysočiny a přijeli jsme sem, protože rádi jezdíme na výlety a máme rádi hrady a zámky.”

Anketa: “Přišli jsme, viděli jsme a jsme rádi, že že nemusíme platit, což nás potěšilo. Nicméně, my rádi zaplatíme za ten vstup, to není vůbec žádný problém. Ale i to nás potěšilo, protože na více hradech, co jsme byli, tak už šlo vidět, že i tam šly ceny dolů a udělali to hlavně pro nás, pro návštěvníky, aby nás nalákali. Hrad Hukvaldy je nádherný a velký.”

Sezona na Hukvaldech zdaleka nekončí. Program je připravený až do listopadu.

Barbora Kožušníková, kastelánka hradu Hukvaldy: “Teď v sobotu nás čekají Svatováclavské slavnosti. Je to druhý ročník akce, která vlastně byla zařazena v loňském roce. Jedná se o přehlídku zbraní palných, chladných, různé šermířské ukázky, ukázky útrpného práva, doprovodný program bude i drobný stánkový prodej a součástí jsou také komentované prohlídky ale v omezeném množství návštěvníků. Návštěvníci mohou využít náš rezervační systém. A dále potom v měsíci říjnu se můžeme těšit na akci, která uvítá podzim s názvem Podzimní radovánky. Zde se budeme věnovat především zvykům dob minulých a přípravě lidí na zimní období a potom recitál 8 hlav šílenství, akrobatické vystoupení On the road a v měsíci listopadu nás potom čeká závěrečná akce Strašidelný hrad Hukvaldy.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy