Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zbourat nebo opravit? Kraj řeší nepovedenou rekonstrukci mostů ve Frýdlantu nad Ostravicí

Most přes železnici ve Frýdlantu nad Ostravicí měl být zanedlouho hotový, jenže se ukazuje, že rekonstrukce se nepovedla.

Moravskoslezský kraj odmítá zaplatit společnosti OHL ŽS téměř 33 milionů korun za dva nové mosty ve Frýdlantu nad Ostravicí. Důvodem je to, že konstrukce mostu nad železniční tratí poklesla o 9 centimetrů a tím pádem se nepotkává se silničním mostem, na který navazuje.

HELENA PEŠATOVÁ (PRO FRÝDLANT)starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Most nad I/56, ten by měl být v pořádku, protože proběhlo měření, kontrola a Správa silnic Moravskoslezského kraje, která je majitelem tohoto mostu usoudila, že provoz by mohl být zahájen v prosinci letošního roku. Problémem se ovšem stává druhý most, který je nad železniční tratí, tam se dohaduje zhotovitel a majitel, jaký bude další osud tohoto mostu."

Moravskoslezský kraj požadoval po zhotoviteli úplné zbourání a novou stavbu, společnost ale chtěla mosty opravovat. Po velice intenzivním jednání se nakonec obě strany dohodli na kompromisu.

JAKUB UNUCKANáměstek hejtmana MS kraje: "A to je, že by ta firma zbourala pouze ty krajní části a nechala by stát tu prostřední část, která je v podstatě v pohodě. My jsme se dohodli, že statici, technici, projektanti, se na takovou variantu podívají a řeknou, zda je řešení schůdné. Každopádně už teď je jasné, že most se letos neotevře."

Výsledný verdikt, jestli se most zbourá a postaví nový, nebo se opraví jen jeho krajní části by měl zaznít do konce tohoto týdne.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail