Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zbourat nebo opravit? Kraj řeší nepovedenou rekonstrukci mostů ve Frýdlantu nad Ostravicí

Most přes železnici ve Frýdlantu nad Ostravicí měl být zanedlouho hotový, jenže se ukazuje, že rekonstrukce se nepovedla.

Moravskoslezský kraj odmítá zaplatit společnosti OHL ŽS téměř 33 milionů korun za dva nové mosty ve Frýdlantu nad Ostravicí. Důvodem je to, že konstrukce mostu nad železniční tratí poklesla o 9 centimetrů a tím pádem se nepotkává se silničním mostem, na který navazuje.

HELENA PEŠATOVÁ (PRO FRÝDLANT)starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Most nad I/56, ten by měl být v pořádku, protože proběhlo měření, kontrola a Správa silnic Moravskoslezského kraje, která je majitelem tohoto mostu usoudila, že provoz by mohl být zahájen v prosinci letošního roku. Problémem se ovšem stává druhý most, který je nad železniční tratí, tam se dohaduje zhotovitel a majitel, jaký bude další osud tohoto mostu."

Moravskoslezský kraj požadoval po zhotoviteli úplné zbourání a novou stavbu, společnost ale chtěla mosty opravovat. Po velice intenzivním jednání se nakonec obě strany dohodli na kompromisu.

JAKUB UNUCKANáměstek hejtmana MS kraje: "A to je, že by ta firma zbourala pouze ty krajní části a nechala by stát tu prostřední část, která je v podstatě v pohodě. My jsme se dohodli, že statici, technici, projektanti, se na takovou variantu podívají a řeknou, zda je řešení schůdné. Každopádně už teď je jasné, že most se letos neotevře."

Výsledný verdikt, jestli se most zbourá a postaví nový, nebo se opraví jen jeho krajní části by měl zaznít do konce tohoto týdne.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Neat Houses-Dřevostavby s.r.o.

od 26 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ONTEX CZ, Vesecko 491, Turnov

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ATLAS servis CZ, s.r.o.

od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků