Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Povinné útulky pro kočky, vyřešení problémů lékařské fakulty, přesun státní úřadů do kraje. Strany a hnutí bojují o voliče

Povinné zřízení útulku pro kočky ve městech, vyřešení problémů ostravské lékařské fakulty, přesun některých státních úřadů do Moravskoslezského kraje. S těmito požadavky jdou do nadcházejících voleb některá hnutí a strany.

O přízeň voličů se v nadcházejících krajských volbách snaží i hnutí Volba pro kraj. Mezi jeho priority patří mezigenerační podpora tak, aby děti měly motivaci se starat o své rodiče v domácím prostředí. Hnutí trápí i situace na lékařské fakultě.

Josef Krysta, lídr hnutí Volba pro kraj: "Odebrání licence fakultě je těžká věc. Protože kraj by si měl hodně pohlídat požadavky, které jsou na fakultu dávány. Já jako zřizovatel soukromé školy jsem tyto podmínky také musel splnit. To znamená postarat se o kvalitní vyučující, přednášející.”

Své zastoupení v zastupitelstvu by chtěla mít také Demokratická strana zelených - Za práva zvířat. Požadovala by zřízení další záchranné stanice a povinnou kastraci všech psů a koček v útulcích.

Barbora Tocauerová, lídr Demokratické strany zelených - Za práva zvířat: "Za zásadní problém vidím to, že nejsou žádné oficiální městské kočičí útulky, protože kočky ve městech jsou samozřejmě přemnožené. Všechno to řeší pouze dobrovolníci z různých zvířecích organizací, ale tohle to mají řešit města.” 

Lídr kandidátky hnutí Jednotní přichází s receptem, jak by se dala v kraji snížit nezaměstnanost.

Tomáš Raždík, lídr hnutí Jednotní: "Našim hlavním cílem je převést, nebo jednat o převedení co největšího množství úřadu státní správy do našeho kraje, protože představují nezanedbatelné množství pracovních míst a peněz. Pro nás je to jasná priorita.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy