Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj řídila čtyři roky středopravá koalice, jak to bude nyní?

V uplynulých čtyřech letech rozhodovala o směřování Moravskoslezského kraje tří členná koalice složená z vítěze voleb hnutí ANO, ODS a KDU - ČSL. Lídři těchto politických subjektů se ještě před volbami shodli na případné další spolupráci.

Volby do zastupitelstva Moravskoslezského kraje vyhrál v roce 2016 s přehledem nováček krajské politiky hnutí ANO a vystřídal ve vedení Českou stranu sociálně demokratickou, která vládla dvě volební období spolu s komunisty.


ANO získalo celkem 22 mandátů v 65 členném zastupitelstvu. Vítěz voleb vyzval k vyjednáváním občanské demokraty a KDU – ČSL. Středopravá koalice vznikla poměrně rychle a získala v zastupitelstvu převahu v podobě 36 hlasů.


Hejtmanem se stal lídr kandidátky hnutí ANO a do té doby rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ivo Vondrák. ANO získalo také 4 křesla náměstků z 8. A těsnou převahu v 11 členné radě.


V opozici se ocitla do té doby vládnoucí ČSSD i KSČM a do krajské politiky vstoupilo poprvé také uskupení Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura a Strana práv občanů.


V minulých čtyřech letech bylo krajské zastupitelstvo poskládáno z 6 subjektů – to bylo nejvíce za dobu existence krajských úřadů.


V letošních volbách se o přízeň voličů uchází dvě desítky stran, hnutí a koalic, které voličům nabízejí víc jak tisícovku kandidátů.

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

AKOPYAN AGENCY s.r.o. - pracoviště Plzeňský kraj

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

KONTRSVAR Servis s.r.o.- Zelená 421, 294 42 Luštěnice + Dražice 69, 294 71 Benátky nad Jizerou

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků