Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlak smetl další auto na přejezdu ve F-M, vyšetřování nehody narušoval agresivní opilec

Policisté vyšetřují další z nekončící série nehod na železničních přejezdech ve Frýdku-Místku. Tentokrát šlo o nechráněný přejezd ulici Nádražní, nedaleko vlakového nádraží.

Na železničním přejezdu na ulici Nádražní nejsou závory, ale příjezd vlaku signalizuje světelné a zvukové výstražné znamení. Stejně tak tomu bylo i v neděli 4. října před půlnocí, kdy tudy projížděl vlak ve směru z Ostravy.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Řidič (1999) osobního motorového vozidla Škoda Octavia měl vjet na nechráněný železniční přejezd v době, co byla na zabezpečovacím zařízení dávána výstraha přerušovanými červenými světly doplněna o zvukové výstražné znamení. Vlak jedoucí ze směru Ostrava narazil do přední části osobního motorového vozidla, čímž bylo vozidlo nárazem odhozeno na přilehlý chodník a svou zadní částí narazilo do přejezdového zabezpečovacího zařízení, které bylo nárazem zničeno."

V autě cestovala spolu s řidičem i spolujezdkyně, oba utrpěli lehká zranění a museli být převezeni do nemocnice. Ve vlaku bylo v době srážky 12 lidí, nikdo z nich se naštěstí nezranil.

Vyšetřování nehody nepochopitelně narušil kolemjdoucí podnapilý muž. Policisty urážel a bránil jim v práci, jednoho poté napadl.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Čtyřiadvacetiletý muž skončil v poutech a následně na protialkoholní záchytné stanici, kde mu bylo detekováno 2,6 promile alkoholu v dechu. Nyní mu hrozí za trestné činy výtržnictví a násilí na úřední osobě trest odnětí svobody až na 4 roky."

Příčinu nehody a další její okolnosti vyšetřují dopravní policisté.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků