Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dohodnuto, podepsáno. V MSK bude vládnout koalice ANO, ODS+TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD

Zástupci čtyř politických subjektů v úterý 6. 10. 2020 v 16 hodin podepsali koaliční smlouvu o spolupráci v zastupitelstvu MSK v následujících čtyřech letech. Hejtmanem zůstane Ivo Vondrák (ANO).

Výjimečná událost, takto popsal na začátku tiskové konference Ivo Vondrák podpis stran, které se budou podílet na vedení kraje.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Jsem rád, že diskuze byly věcné. My jsme se dohodli, že přizveme ještě čtvrtého partnera, protože období, které nás čeká, nebude lehké. Mluvím o období, které je spojeno s transformací našeho kraje. Chtěl bych všem mým kolegům poděkovat. Věřím, že politika, kterou děláme, je politika věcná, oproštěna od ideologických předsudků."
Jakub Unucka (ODS): "Kraj stojí před obdobím, které bude zlomové. Věřím, že naše koalice to nepokazí a že náš kraj na tom v roce 2024 na tom bude mnohem lépe než teď."
Jiří Carbol (KDU-ČSL): "Já bych chtěl poděkovat panu Vondrákovi za způsob a profesionální vedení a moderování celé diskuze o vznikající koalici. Chtěl bych poděkovat jménem KDU-ČSL, že můžeme této koalice zúčastnil. Jsme si vědomi této odpovědnosti, kterou před občany kraje máme."

Petr Kajnar (ČSSD): "Vážím si možnosti spolupracovat v těžkém období, které kraj čeká. Děkujeme za koaliční dohodu, kterou jsme udělali a těším se na spolupráci."

Zástupci stran podepsali dohodu po citátu šéfa letu Apollo 13 z úst Iva Vondráka.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravkoslezského kraje: "Failure is not an option", tedy chyba není možností. A já to tak beru i do budoucna."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy