Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MSK bude vládnout koalice ANO, ODS+TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD

V čele MS kraje bude další čtyři roky koalice Hnutí ANO 2011, koalice ODS a TOP 09, dále KDU-ČSL a ČSSD. V úterý odpoledne to stvrdili podpisem koaliční smlouvy. Dohromady tak obsadí v 65členném zastupitelstvu 46 křesel.

V Moravskoslezském kraji volilo do krajského zastupitelstva 32,7 % voličů, kteří dali nejvíce hlasů hnutí ANO 2011, to obsadí 24 křesel. A vládnoucí koalice v našem kraji bude velmi podobná té předchozí, nováčkem v koalici je ČSSD.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje:

„My jsme se dohodli, že přizveme ještě čtvrtého partnera, protože období, které nás čeká, nebude lehké. Mluvím o období, které je spojeno s transformací našeho kraje.“

Staronový hejtman Ivo Vondrák chce kraj na náročnou transformaci připravit.

Ivo Vondrák (ANO) použil při podpisu koaliční smlouvy citát šéfa letu Apollo 13:

„"Failure is not an option", tedy chyba není možností. A já to tak beru i do budoucna."

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje:

"Kraj stojí před obdobím, které bude zlomové. Věřím, že naše koalice to nepokazí a že náš kraj na tom v roce 2024 na tom bude mnohem lépe než teď."

Koalice ODS a TOP O9 bude mít deset zastupitelů, sedm křesel ve volbách získala KDU-ČSL, pět členů Zastupitelstva Moravskoslezského kraje bude mít ČSSD. V opozici bude Česká pirátská strana s devíti zastupiteli, dále Svoboda a přímá demokracie s šesti a KSČM se čtyřmi členy zastupitelstva.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků