Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zasahovali v Dolní Lutyni proti nebezpečnému střelci se samopalem. Na útěku po něm pálili a zraněného pak našli v Bohumíně

Ve středu večer před osmou hodinou byla policii nahlášena střelba ze samopalu. K události došlo v rodinném domě v Dolní Lutyni. Na místo ihned vyjeli policisté ze speciální zásahové jednotky, kriminalisté i pořádkové jednotky.

V domě ale podezřelou osobu nenalezli. V té chvíli už věděli, že pátrají po 21letém mladíkovi. 

Podle našich informací měli policisté při prohledávání domu zajistit starší střelné zbraně, pravděpodobně lovecké.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Včera 7. října 2020 ve večerních hodinách došlo v Dolní Lutyni na Karvinsku ke konfliktu několika osob, při kterém z dosud nezjištěných příčin došlo ke střelbě. Do pátrání po podezřelých byly nasazeny všechny složky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, včetně zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky, policejních psovodů a pracovníků kriminální policie. Při zadržení policisté použili služební zbraně a zadrželi dvě osoby, z toho jedna utrpěla zranění, které ji neohrožuje na životě. Během policejního zákroku jsme zajistili u podezřelých osob další zbraně. V současné době probíhají procesní úkony, ohledání místa činu za přítomnosti policejních specialistů z různých odvětví. Kriminalisté shromažďují všechny potřebné informace, z toho důvodu nemůžeme nyní sdělit další podrobnosti."

Zraněn měl být lehce jeden člověk hned při prvotní střelbě. Jednat se má o otce mladíka. Utrpěl střelené poranění nohy. 

Policisté rychle začali uzavírat a prohledávat celou oblast, protože ozbrojený a nebezpečný muž byl v tu chvíli na útěku. Muži zákona prohledávali zejména lokalitu u železničního přejezdu, kde si vytvořili provizorní základnu.

Po pachateli zásahovka střílela

Následně se ukázalo, že muž ujížděl vozem směrem k Bohumínu. 

svědkyně: "Ujížděl směrem na Bohumín. Zásahovka za ním, střílelo se i cestou, viděla jsem je profrčet kolem nás."

Podle neoficiálních informací se ho policisté snažili zastavit a museli i střílet. Pachatel ale ujížděl dál. Nalézt ho měl jeho příbuzný zraněného u Kališova jezera v Bohumíně a to před 22 hodinou. Mladík byl také zraněn na noze, policie však ještě nepotvrdila, zda při střelbě, nebo jinak. 

Samopal vz. 58

Zásahovka na místě zajistila také střelnou zbraň. Jednalo se skutečně o samopal. Jak TV Polar zjistila, jde o známý samopal vz. 58 používaný československou a později i českou armádou. Policisté a znalci teď budou zkoumat, jak mladý muž ke zbrani přišel a zda byla případně upravována.  

V domě po střelbě unikal plyn

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "V této chvíli můžeme potvrdit, že v místě události došlo zřejmě k úniku plynu, policisté evakuují pro zajištění bezpečí obyvatel potřebné objekty a činí další úkony."

Případ i nadále sledujeme.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Základní škola Karla Vokáče Strašice

od 32 940 do 41 940 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků