Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítězkou Knihovnické K2 je iniciátorka projektu Paměť Ostravy

Moravskoslezský kraj vyhlásil výsledky soutěže Knihovnická K2. Ta je výzvou pro knihovníky, kteří ve svém oboru vynikají mimořádnými aktivitami. Ceny převzali v Zámku Nová Horka na Novojičínsku.

V moravskoslezském regionu bylo letos na ocenění Knihovnická K2 nominováno 15 knihovníků. Na pomyslný vrchol vystoupala Jarmila Burešová z Knihovny města Ostravy, mimo jiné za inovativní přínos v práci se seniory a sociálně handicapovanými návštěvníky knihoven, a také za projekt Paměť Ostravy, který byl zahájen v roce 2014.

Jarmila Burešová, Knihovna města Ostravy, 1. místo: “Je to krásná práce. Oslovuje seniory nebo i mé kolegyně v knihovně, a buď se s nimi osobně setkávám a zapisuji vzpomínky, nebo někteří napíší sami, a z toho pak vznikají tyto knihy.”
Jiří Plešek, Univerzitní knihovna OU, 2. místo: “Na knihovnictví mě baví, že se tam setkávám s lidmi, kteří jsou srdcaři. Myslím si, že knihovníci musí tu práci brát srdcem, spíš jako poslání než jako job.”

Vyhlášeno bylo celkem 6 knihovníků, včetně udělení tří čestných uznání. Ceny putovaly také do Opavy, Stonavy nebo Třince.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: ”Někteří se věnovali digitalizaci a rozvoji on-line přístupu ke knihovnickému fondu. Někteří se zase zasloužili o zmapování vývoje knihovnictví a určitých segmentů právě ve vývoji našeho regionu nebo daného města.”

Knihovnickou K2 vyhlašuje kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě. V příštím lichém roce zase ocení nejlepší knihovny jako instituce.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Intercontact TD s.r.o. - pracoviště

od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Konstanca/pracoviště Hutchinson s.r.o.

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků