Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Druhé kolo senátních voleb v MS kraji: novými senátory jsou Šimetka, Pešatová a Feber

Také v Moravskoslezském kraji skončilo druhé kolo senátních voleb. Lidé mohli vybírat ze tří dvojic kandidátů, kteří postoupily z prvního kola. Do senátu nakonec míří Ondřej Šimetka, Helena Pešatová a Ondřej Feber.

V Moravskoslezském kraji letos lidé volili ve třech volebních obvodech kandidáty do Senátu. Ten prochází jednou za dva roky třetinovou obměnou a je nerozpustitelný.

V obvodu Frýdek-Místek uspěla starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová, která získala o osm procent hlasů více než její soupeř Jiří Carbol.

Helena Pešatová (STAN), senátorka: „Musím poděkovat panu starostovi Bačovi, který mě podpořil, a všem voličům. Chci hodně pracovat a zasadit se o dotace pro menší města a obce, které to mají s dosažením na dotační programy velmi těžké.“

Obvod Ostrava – Město si podmanil 50letý lékař Ondřej Šimetka, který v souboji se Zdeňkem Jiříčkem získal téměř 68 procent hlasů.

Ondřej Šimetka (Nestraník za ODS), senátor: „Jsem lékař, a tak se chci soustředit na zdravotní věci s přesahem do té sociální složky. V boji s koronavirem jsme se dostali na chvost Evropy a musíme s tím něco udělat.“

A nakonec se podíváme na obvod Karviná. Tam se ve velmi těsném souboji utkali starosta Stonavy Ondřej Feber a lékař Radek Sušil. Ze senátorského křesla se nakonec radoval Feber.

Ondřej Feber (ANO), senátor: „Byly to nervy, měl jsem velmi těžkého soupeře. Budu zase bojovat za náš region, který je těžce zkoušený. Končíme s těžbou uhlí, dlouhá léta jsme státu platili spoustu peněz a teď je na čase, aby nám to vrátil. Za to se zasadím.“

Zvolení kandidáti dostali mandát na šest let.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků