Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid omezil projekt Vstupy zdarma do atraktivit MS kraje

Projekt Vstupy zdarma do atraktivit MS kraje bohužel v současné době omezuje Covid 19. Ten uzavřel většinu památek jako jsou zámky, hrady, muzea a galerie. Nicméně úspěch měl obrovský. Do našeho kraje díky němu přijížděli návštěvníci nejen z jiných koutů naší země, ale i ze zahraničí.

MS kraj začátkem září spustil projekt Vstupy zdarma do atraktivit MS kraje. Jeho cílem bylo oživit cestovní ruch, který v první polovině letošního roku nepříznivě ovlivnila pandemie koronaviru. A lidé vzali památky doslova ůtokem. Například v Jeseníkách to mnohdy vypadalo jako na Václaváku.

Markéta Žáková, obsluha, vysílač Praděd: “Pro nás je to výhoda, ale je to tady potom už takové, když sem jsem šla na výlet jako já jako návštěvník, tak je to pak občas až nepříjemné, když chcete jít někam do přírody a fakt tady jdete mezi stovkami lidí.”

Jen návštěvnost vyhlídky věže stoupla jen za září díky MS kraji o celé dvě třetiny

Milan Kozák, vysílač Praděd: “Návštěvnost byla za září kolem 7 a půl tisíce lidí. Bylo to určitě ta návštěvnost díky tomu programu na podporu cestovního ruchu MS kraje.”

Návštěvnost si pochvalují i další atraktivity jako bruntálský zámek, nebo hrad Sovinec.

Michal Koutný, kastelán hradu Sovinec: „Teďka díky MS kraji máme po celý víkend vstup zdarma, například včera, i když teda celý den pršelo, tak na hrad zavítalo 633 návštěvníků.“


Současná situace bohužel projektu Vstupy zdarma do atraktivit MS kraje nepřeje a celý projekt byl kvůli novým opatřením, které začnou platit od středy, ukončen. Krásy přírody ale můžete obdivovat dál. V Jeseníkách můžete vyrazit třeba na stezku Bílé Opavy, v Beskydech pak na Lysou horu nebo na medovou stezku ve Štramberku.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Oretonica s.r.o. - pracoviště Milín

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

LABSSTAV s.r.o. - okres Pardubice

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

EKOSFERA spol. s r.o.01

od 18 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků