Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci potřebujeme vás v práci. Dejte děti do škol, prosí v nemocnicích

Zdravotníci potřebujeme vás v práci, dejte děti do škol. To je apel a prosba v nemocnicích směrem k zaměstnancům. Výuku pro pracovníky v kritické infrastruktuře zajišťuje v kraji zhruba 40 škol a mateřinek.

Marcela Stulová byla jako samoživitelka postavena před těžké rozhodnutí. Starat se v havířovské nemocnici na jednotce intenzivní péče o pacienty s covidem, nebo zůstat doma se sedmiletým synem. Rozhodnutí jí usnadnila možnost umístit dítě do vyčleněné školy.

Marcela Stulová, zdravotní sestra, NsP Havířov: "Já určitě toho využiji, je to pro mě velký přínos a syna tam budu vodit. Uvědomuji si, že je nás potřeba hodně, ten nárůst je větší, takže chci být nápomocná tady.”

Nemocnice se snaží co nejvíce zdravotníky o možnosti výuky informovat.

Irma Kaňová, mluvčí NsP Havířov: "Zatím tedy není úplně velký zájem o tuto službu, ale věříme tomu, že těch zdravotníků bude čím dál tím víc a že budou moci zůstat v práci, protože to je teď pro nás klíčové. Potřebujeme každou ruku a nohu, která bude pracovat a bude tady s námi v nemocnici.”

Ve Frýdku-Místku vyčlenili pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury největší základní školu, která je hned vedle nemocnice. A hned první den po otevření přišlo zapsat své dětí sedm rodičů a další budou následovat.

Martin Macháč, ředitel ZŠ a MŠ E. Krásnohorské, Frýdek-Místek: “Jsme připravení i vyučovat, jsme v kontaktu s řediteli okolních škol, ze kterých k nám děti přicházejí. Jsme schopní během jednoho, dvou dnů spustit on-line výuku."

V celém Moravskoslezském kraji je vyčleněno pro děti pracovníků Integrovaného záchranného systému, zdravotníků nebo pracovníků v sociálních službách zhruba 40 základních a mateřských škol. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků