Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mölnlycke vyrobilo v Havířově a Karviné už 60 milionů chirurgických setů. Firmě gratuloval designovaný švédský velvyslanec

Přes dva tisíce pracovních míst, výrobní haly v Karviné a v Havířově. To je vizitka švédské firmy Mölnlycke, která dodává zdravotnické sety do celého světa. Nyní vyrobila sadu s pořadovým číslem šedesát milionů a do Havířova jim přijel osobně pogratulovat i švédský designovaný velvyslanec.

Vyrobeno v Moravskoslezském kraji. Takový podpis by mohly nést chirurgické sety pomůcek pro operační sály od švédské firmy Mölnlycke. Ta za 18 let fungování v Česku slaví historický milník 60 milionů vyrobených setů.

John Adam, generální ředitel Mölnlycke Havířov a Karviná: "V tomto regionu se nám velmi daří, máme závody v Karviné a tady v Havířově a už jsme vyrobili přes 60 milionů setů ochranných pomůcek, což má nepopsatelný vliv na životy obyvatel celé Evropy."

Špičkové chirurgické soupravy jsou dodávány na operační sály doslova po celém světě. Osobně pogratulovat přijel k významnému milníku do Havířova i designovaný švédský velvyslanec.

Fredrik Jörgensen, designovaný švédský velvyslanec: "Mölnlycke tady za posledních dvacet let odvedla opravdu spoustu skvělé práce. Bylo mi potěšením tuto firmu navštívit. Před měsícem jsem byl v Karviné a toto je moje druhá návštěva tohoto regionu. Firma je ukázkovým příkladem precizních švédských výrobků a dovedností."

Společnost vytvořila v kraji přes dva tisíce pracovních míst a za poslední dva roky sem investovala zhruba dvě miliardy korun. I přes současné nevlídné období vidí zahraniční investoři v regionu velký potenciál.

Fredrik Jörgensen, designovaný švédský velvyslanec: "Myslím, že v tomto regionu se toho děje v poslední době hodně. Jsme si vědomi toho, že uhelný průmysl je na ústupu, ale tím se otevírají možnosti pro nová průmyslová odvětví, oblast výzkumu a vývoje i nové spolupráce. A většinu z toho vám může Švédsko nabídnout."
John Adam, generální ředitel Mölnlycke Havířov a Karviná: "Chceme do těchto závodů ještě investovat, plány máme hlavně pro Havířov, ale vidíme další možnosti i v Karviné."

V Karviné byl provoz zahájen v roce 2002 a v Havířově v polovině roku 2017.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Hotel Mádr, s.r.o. - pracoviště

od 15 200 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

TMW, a.s.

od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků