Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturu v kraji do třetice zmrazila opatření, divadla si oddechla, že alespoň mohou zkoušet

Vládní hygienická opatření letos do třetice, tedy v březnu, červenci a teď v říjnu, zastavila kulturu v Moravskoslezském kraji. Opět nefungují kina, nehrají divadla, zavřená jsou muzea. Problémy pociťují nejen velká zařízení, ale i ta menší například v Novém Jičíně.

Městské kulturní středisko v Novém Jičíně provozuje hudební klub, galerii, kino a pořádá i velké koncerty. Teď v říjnu muselo kvůli vládním hygienickým opatřením letos do třetice ze dna na den zastavit činnost a zrušit veškeré programy - zatím do 3. listopadu. Velké otazníky v tuto chvíli visí nad provozem kin.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Mám čerstvou informaci, že se stahují novinky, stahují se premiéry a čeká se, co bude. Listopadový program máme připravený, ale zatím ho zveřejňovat nebudeme, budeme čekat, jaké bude platit opatření od 3. listopadu.”

Hudební klub Galerka na novojičínské Staré poště přeložil podzimní program na leden.

Nejasné pokračování sezony vidí za této situace také divadla, třeba čtyři soubory, které hrají pod křídly Národního divadla moravskoslezského.

Šárka Swiderová, mluvčí Národního divadla moravskoslezského: “Bohužel to vypadá, že naprosté minimum budeme schopni po tom nouzovém stavu nahradit nebo změnit repertoár tak, abychom něco, na co jsme měli prodáno hodně vstupenek, uvedli divákům.”

Pozitivní změnu oproti jaru vidí alespoň v tom, že soubory mohou v omezeném režimu zkoušet.

Šárka Swiderová, mluvčí Národního divadla moravskoslezského: “Tím pádem budeme, když nám řeknou do kdy můžeme hrát, tak jsme schopni naskočit do toho normálního hracího režimu rychleji.”

Divadla nyní za zrušená představení vrací vstupné, současně znovu nabízí předplatitelské cykly na příští rok.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků