Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skupina Poláků pořádala na Novojičínsku šamanské rituály s psychotropním lektvarem

Na našem území se odehrávaly tajné šamanské rituály. Lidé na nich popíjeli nápoj vyrobený jihoamerickými šamany, který obsahuje nebezpečnou psychotropní látku. Celníci zadrželi skupinu Poláků, kteří do Česka tuto látku nelegálně pašovali. Teď jim hrozí až osmnáct let vězení.

Po zuby ozbrojení celníci a policisté z protidrogového oddělní vtrhli v noci do jednoho z domů na Novojičínsku. Trojice Poláků si ho koupila z peněz, které inkasovali za nelegální tajné šamanské seance, při kterých nabízeli lidem rituální nápoj Ayahuasca, který obsahuje psychotropní látku DMT.

Martina Kaňková, mluvčí Generálního ředitelství cel: "Pachatelé si látku nechávali dovážet z Peru a v to v poštovních zásilkách. Deklarovali ji jako přírodní barviva a tinktury. Následně nápoj podávali za úplatu účastníkům v České republice při tajných ceremoniích a rituálech, výhradně pak solventním klientů z Polské republiky, Rakouska a dalších evropských zemí."

Nápoj vyrábí amazonští šamani k obřadním účelům z liány Banisteriopsis caapi a dalších rostlin. Používají ho ke komunikaci se světem duchů a jiné magické účely. Tento zážitek nabízela trojice svým klientům i v domě na Novojičínsku.

Martina Kaňková, mluvčí Generálního ředitelství cel: "Za vinu pachatelům je kladen i nezákonný dovoz nejméně 146 kilogramů této psychotropní látky. Při užívání dochází k fyzickým a negativním projevům a účinkům na zdraví člověka."

Způsobuje silné halucinace, změny vnímání času a zesílení emočního prožívání. Pod jejím vlivem se dokonce mohou lidem vynořit i dávno zapadlé vzpomínky.

Martina Kaňková, mluvčí Generálního ředitelství cel: "Skupina tří polských občanů je stíhána a hrozí jim trest odnětí svobody ve výši deset až osmnáct let."

V Česku dokázala tato organizovaná skupina působit od roku 2015.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků