Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Jeseníků míří čím dál víc turistů. Ruku v ruce stoupá i počet úrazů

Závěr cyklistické sezóny a příprava na zimu je také časem bilancování. Ruku v ruce s rostoucí návštěvností hor bohužel stoupá i úrazovost. V Jeseníkách letos zaznamenali jak více zraněných cyklistů, tak pěších turistů.

Jeseníky letos zažily rekordní návštěvnost. Davy lidí proudily jak po oblíbené stezce Bílé Opavy, tak na Ovčárnu, Švýcárnu a také na Praděd. Stoupl jak počet pěších turistů, tak cyklistů, což mělo vliv i na úrazovost, která se oproti loňsku zvýšila o několik procent.

Anketa, návštěvníci Jeseníků: „Hodně jezdím na kole.“
„Něco děláme ať nejsme jenom na tabletech. Je to baví.“
Robert Kothánek, dobrovolný člen HS: „Dost úrazů se stává na příjezdové cestě z Hvězdy na Ovčárnu, takže to je takové nebezpečné místo, kde ti lidi jezdí hodně rychle a neukázněně a potom je takové kritičtější místo při sjezdu ze Švýcárny po cyklostezce na Červenohorské sedlo.“

Úrazy se nevyhýbají ani hojně navštěvované stezce Bílé Opavy, která vede od chaty Barborka do Karlovy Studánky. Lidé se nejčastěji zraní, když podcení dřevěné lávky a žebříky, na kterých to zejména v deštivých dnech hodně klouže.


Robert Kothánek, dobrovolný člen HS: "Stezka Bílé Opavy je pouze pro pěší turisty a samozřejmě ta se doporučuje pouze v letních měsících, ne v zimních."

Více zraněných cyklistů letos zaznamenali i v okolí Karlova pod pradědem. kde zprovoznili nový bikepark.

Marek Koněrza, Horská služba Karlov pod Pradědem:  "Bylo jednou tolik cyklistů, úrazů a různých nehod. Většinou úrazy v těch bikeových areálech na těch bikeových tratích, ale i v terénu se zvýšil počet těch lidí, takže se jezdilo pro cyklisty i do terénu."

Pokud se kamkoli do hor vydáte, nezapomeňte si stáhnout aplikaci záchranka. Kdyby se cokoli stalo, záchranáři budou u vás díky ní mnohem rychleji.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

DORAPO Work s.r.o.

od 15 900 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

VAGONKA INTERIORS s.r.o. - pracoviště Studénka

od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

BETONIT CZ s.r.o.

od 25 800 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků