Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Historický mlýn v Karlovicích čeká rekonstrukce. Vrátí mu původní lesk

Historický mlýn z 30. let 20. století v Karlovicích získá svou původní podobu. Ještě letos začne jeho rekonstrukce. A to díky dotacím ve výši téměř 4 miliony korun z regionálního dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Bývalý mlýn v Karlovicích v současné době funguje jako vzdělávací centrum. V historické budově v blízkosti muzea Kosárna od července do konce září probíhala interaktivní výstava Jeseníky všemi smysly a různé programy pro děti. Za tu dobu ji prošlo na 1500 lidí.

Kateřina Kočí, autorka projektu: “Vzdělávací centrum Více ve mlýně je také součástí zážitkové stezky Cesta kolem vody, která vede z Vrbna pod Pradědem, je dlouhá asi 5 a půl km, takže i díky této stezce si myslíme, že k nám někteří lidé dorazili. je to vlastně tady 10, zastavení.”

Objekt se teď začne pomalu vyklízet a zhruba v polovině listopadu začne rekonstrukce vnitřních prostor.

Kateřina Kočí, autorka projektu: “Tady na obrázku vidíme, jak mlýn vypadal asi v roce 1930. Je tady i rodina mlynáře. Chtěli bychom, aby ta podoba byla zachována, takže chceme tu fasádu opravit takovým jednoduchým způsobem se zachováním těch prvků, které to mělo. To znamená ty římsy i malinká stříška nad vchodem.”

Zachována budou i původní tovární okna. Teplotní komfort tak zajistí vnitřní dřevěná okna s ditermem.

Kateřina Kočí, autorka projektu: “Součástí rekonstrukce je také celý systém vytápění, zateplení objektu zespodu ze sklepa, zateplení podlahy a zateplení stropu tak, abychom tady mohli naše programy dělat celoročně.”

Zatepleny budou první dvě patra. Učebna ve 3. patře bude fungovat pouze v letních měsících. Centrum získá i sociální zařízení, které momentálně postrádá a nové interiérové vybavení.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

K a S, s.r.o.

od 30 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

GZ Media, a.s.

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

DIAKONIE ČCE - středisko v Praze 5 - Stodůlkách - 001

od 23 800 do 27 050 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků